1444383289_Gorsel__3_TİKAV koordinatörlüğünde, TÜGİAD Ankara Şubesi desteğiyle Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uygulamaya geçirilen Annem ve Ben Projesi’nin yedinci çalışmasında çocuklar için balon gösterisi ve palyaço şov yapıldı.

Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, TÜGİAD Ankara Şubesi’nin desteği ile hayata geçirilen Annem ve Ben Projesi’nin yedinci çalışması 7 Ekim’de yapıldı. Etkinliğe, TÜGİAD Ankara Şubesi üyeleri,  TİKAV temsilcileri ve hastane yönetimi katıldı.

Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uygulanan proje kapsamında tedavileri devam eden 270 çocuk ve onlara refakat eden 270 anne ile bir araya gelindi. Etkinlik boyunca çocuklar için balon gösterisi ve palyaço şov yapıldı. Doğum günü pastasının kesilmesinin ardından palyaçolarla birlikte katlar ziyaret edilerek hediyeler dağıtıldı.

 

Çocuklar ve anneleri için sosyal faaliyetler yapılıyor

Ocak-Aralık 2015 tarihleri arasında Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uygulanacak olan “Annem ve Ben Projesi” ile hastanede uzun süre tedavi gören çocuklar ve onlara refakat eden annelerinin, fiziki nedenlerle uzak kaldıkları sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımları sağlanıyor. Ayrıca, çocuklar ve annelerinin hastalıklarla mücadelelerinde moral-motivasyon sağlayıcı aktiviteler gerçekleştiriliyor. Buna ek olarak, “Annem ve Ben Projesi” ile toplumsal duyarlılık bilincinin de geliştirilmesi hedefleniyor.