Bayer İlaç firması, gerçekleştirdiği klinik araştırmalarla ilgili açıklamayı web sitesinden duyurdu.
İlgili Açıklama:
İlaçta ArGe, insan hayatının korunmasına, hastalıkların tedavisine ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesine yönelik yenilikçi ürünlerin keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulmasını kapsamaktadır. Bu amaç doğrultusunda yenilikçi tedavilerin etkililiğinin ve güvenliliğinin değerlendirildiği Bayer’e ait klinik araştırma projeleri Türkiye’nin de dahil olduğu 40 ülkede görevli uzman klinik araştırma kadrosunun gözetiminde gerçekleştirilmektedir.
Klinik Araştırmalar, Sağlık Bakanlığı ve Etik Kurul onaylarının alınmasını takiben ulusal ve uluslararası mevzuata uygun olarak Üniversite ve Eğitim Araştırma Hastanelerinde uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.
Bayer’in sponsorluğunda yapılan çalışmalara bugüne kadar Türkiye’den yaklaşık 3000 gönüllü hasta katılmıştır. Türkiye’ye yayılmış 50 klinikte tromboemboli, kanser, hemofili, pulmoner hipertansiyon tedavi alanları ve diagnostik görüntüleme alanında Bayer’e ait 12 uluslararası erken faz çalışması devam etmektedir.
Farklı tedavi alanlarında genişleyen ürün portföyüne paralel olarak Türkiye’de yürütülmekte olan çalışmaların önümüzdeki yıllarda daha da çeşitlenerek artacağı öngörülmektedir.
Bayer’in dünyada yürütmekte olduğu klinik araştırma programları ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.