Bebekler için büyük güçbirliği… Türkiye’de kullanıma sunulan ilk bebek beslenme ürünlerinden olan ve Türk annelerin de çok iyi tanıdığı SMA mamaları, iki dev ismi biraraya getirdi.

Pfizer Türkiye ve Eczacıbaşı Girişim, yaptıkları işbirliği ile SMA mamalarının yeni “ailesi” oldu. Pfizer Nutrisyon ile Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarından Eczacıbaşı Girişim, SMA mamalarının dağıtımına yönelik yeni bir ortaklık üzerinde anlaşmaya vardı. Bu çerçevede Eczacıbaşı Girişim hızlı tüketim ürünleri sektöründeki güçlü deneyimi ve geniş dağıtım ağı ile Pfizer Nutrisyon’un SMA ürün portföyünün tamamını Türkiye’deki satış kanallarına ulaştıracak.

Pfizer’in özel bilimsel Biofactors System’i kullanılarak tasarlanmış SMA ürünleri Türkiye’de Pfizer Nutrisyon’un GOLD ürün portföyü içinde pazarlanacak. Amerikan Pediyatri Akademisi (AAP), Avrupa Pediyatrik Gastroentereloji, Hepatoloji ve Nutrisyon Derneği (ESPHGAN) ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) gibi önde gelen beslenme otoritelerinin en güncel tavsiyeleri çerçevesinde geliştirilen SMA mamaları, Türk anne babaların da daha güvenli beslenme tercihleri yapmalarına olanak sağlayacak. Yeni GOLD serisi, küçük çocukların değişen gıda ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere kilit önem taşıyan besinleri tam ve doğru miktarlarda sunuyor.

Pfizer Türkiye ve Eczacıbaşı Girişim arasındaki işbirliği nedeniyle düzenlenen törende konuşan Pfizer Nutrisyon Avrupa, Pasifik ve Gelişen Pazarlar Bölge Başkanı Emmet Browne, 90 yılı aşkın bir süredir sürdürülen araştırmalar sayesinde, SMA’nın tercih edilen beslenme çözümü olmayı hedeflediğini belirterek, “Alanlarında benzersiz bir deneyime sahip iki lider kuruluşun, Eczacıbaşı ile Pfizer’in bu ortaklık çerçevesinde bir araya gelmesinden büyük heyecan duyuyorum” dedi.

Eczacıbaşı Topluluğu Tüketim Ürünleri Grubu Başkanı Hakan Uyanık da, hızlı tüketim alanında sahip oldukları deneyim ve bilgi birikimini Pfizer ile yapılan yeni işbirliğine aktaracaklarını ifade ederek, “Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu bünyesinde temizlik kağıtları, cilt bakım, kişisel bakım ve kozmetik ürünleri kategorilerinde birçok ürün pazara sunuluyor. Bu ürünlere SMA gibi önemli bir markanın katılmasından büyük memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

Pfizer Türkiye Nütrisyon Genel Müdürü Cem Açık ise, SMA bebek mamalarının çocuklar için dengeli bir beslenme sunan ürünler olduğuna dikkat çekerek, “Pfizer Nutrisyon olarak her yaştaki çocuğun sağlıklı gelişimi için bilimsel olarak gelişmiş ürünlere olan ihtiyacın farkındayız. Türkiye’de Pfizer Nutrisyon’un kurulmasının ardından, Pfizer uzmanlığı ve sınıfının en iyisi Ar-Ge altyapısı ile geliştirilmiş geniş yelpazede bir dizi ürünü ülkemizde kullanıma sunduk. Eczacıbaşı Girişim’le yaptığımız bu işbirliği, bebek ve çocukların sağlıklı büyümesi ve gelişimini desteklemek üzere ülkemizdeki pek çok anne babanın, ihtiyaç duyduğu kritik beslenme ürünlerine kolaylıkla erişimini sağlayacak. Bu ortaklığın Pfizer Nutrisyon’un gelecekte de bu ihtiyacı karşılamaya devam etmesine önemli destek olacağına inanıyorum” dedi.

Eczacıbaşı Girişim Genel Müdürü Volkan Tüzel de, Eczacıbaşı Girişim’in birbirinden farklı satış kanallarında hizmet verdiğini belirterek SMA mamalarının satışının kendilerine önemli bir sinerji sağlayacağını ifade etti. Yaygınlık konusunda Eczacıbaşı Girişim’in ciddi bir güce sahip olduğunun altını çizen Tüzel,  “Bebek ürünleri kanalında büyümeyi ve farklı ürünleri pazara sunmayı sürdüreceğiz. Bu anlamda Pfizer ile SMA mamaları için yaptığımız işbirliğinin çok başarılı sonuçlar ortaya koyacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Pfizer Nütrisyon Hakkında

Pfizer Nutrisyon, Pfizer Inc.’in bir iştirakidir. Pfizer Nutrisyon, dünya genelinde topluma hizmet etmek üzere, bilimsel ve eğitsel programlar geliştirmekte, klinik araştırmalar geliştirmekte ve şirketin hayatın her evresinde sağlık ve esenliği artırmak misyonunu desteklemek üzere çalışmaktadır. Pfizer Nutrisyon bir asra yakın deneyimiyle titiz klinik çalışma, bilimsel araştırma, dünya çapında üretim ve ürün güvenliği standartlarını kullanarak ailelere güven vermekte, çocukların beslenmesine yardımcı olmakta, onlar için sağlıklı bir geleceği desteklemekte ve bilimsel açıdan sağlam çözümler üretmektedir. Pfizer Nutrisyon, bilimsel olarak bebeklerin ve küçük çocukların yanı sıra, hamile ve emziren annelerin de gereksinmelerini karşılamak üzere tasarlanmış, en iyi kalite beslenme ürünleri geliştirmektedir.

Eczacıbaşı Girişim hakkında

Eczacıbaşı Topluluğu Tüketim Ürünleri Grubu’na bağlı olarak 1978 yılında kurulan Eczacıbaşı Girişim,  üretimini ve ithalatını yaptığı ürünlerin yanı sıra grubun diğer kuruluşları tarafından üretilen ve ithal edilen tüketim ürünleri ile Topluluk dışı firmalarla yaptığı dağıtım anlaşmaları kapsamındaki toplam 39 marka ve 1.500’ün üzerinde ürün çeşidinin satış ve dağıtımını gerçekleştiriyor. Aynı zamanda Eczacıbaşı Girişim, üretim ve pazarlama alanında da faaliyet göstermektedir. Kuruluş; Selin, Egos ve Maratem markalı ürünleri Gebze’de kurulu 20.000 ton kapasiteli fabrikasında üretmektedir. Bu markalarla birlikte  Detan, Defans, OKEY, Erdal, Emsal, Frosch markalı tüketim ürünleri ile Tana markalı profesyonel temizlik ürünlerinin de pazarlama ve satışını yapmaktadır. 240 kişiyi istihdam eden kuruluşun, bölgesel olarak yapılanmış 150 kişilik bir satış kadrosu bulunuyor. www.girisimpazarlama.com.tr

SMA ve GOLD Mamaları hakkında

Türkiye’de Pfizer Nutrisyon’un GOLD ürün portföyü içinde satışa sunulan SMA ürünleri Pfizer’in özel bilimsel Biofactors System’i kullanılarak tasarlandı. Yeni GOLD serisi küçük çocukların değişen gıda ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere kilit önem taşıyan besinleri tam ve doğru miktarlarda sunuyor. Beslenme uzmanlarının yaptığı araştırmalar,  A vitamin, D vitamini, demir, çinko ve iyot gibi besin maddelerinin yeterince alınmadığı takdirde bebekler ve küçük çocuklarda risk oluşturabildiğini göstermektedir. GOLD dizisi ürünler belirtildiği şekilde tüketildiğinde “eksikliği risk oluşturan” bu besin maddelerini en az %100 oranında sunmakta ve çocukların hayata mümkün olan en güçlü şekilde başlamalarını sağlamaktadır.