Daiichi Sankyo’ya yeni CEO.  Jan Van Ruymbeke 20 Ağustos’ta Daiichi Sankyo’ya katıldı.

 

Belçikalı yönetici Ekim ayında görevi Reinhard Bauer’den devralacak.

 

53 yaşındaki Jan Van Ruymbeke, Daiichi Sankyo Avrupa’nın yeni CEO’su oldu. Belçika kökenli Van Ruymbeke, 10 yıldır CEO’luk görevini yürütmekte olan Reinhard Bauer’in yerini alıyor. Van Ruymbeke 2012 Haziran ayının sonuna kadar, firmanın Latin Amerika operasyonlarından sorumlu olarak Grünenthal’da İdari Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Van Ruymbeke evli ve üç çocuk babasıdır. Hobileri arasında kitap okuma, seyahat ve tenis var.

Görevini devretmeye hazırlanan CEO Bauer bu gelişme ile ilgili olarak; “Jan Van Ruymbeke’yi Daiichi Sankyo Avrupa’nın yeni CEO’su olarak atamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İlaç sektörü konusunda derin bilgiye ve çok sayıda ülkede kapsamlı tecrübeye sahip olması sebebiyle Daiichi Sankyo Avrupa’nın uluslararası odaklı iş faaliyetlerine liderlik etme anlamında en uygun aday olduğunu düşünüyorum” dedi.

Van Ruymbeke Daiichi Sankyo’ya katılımının ardından kendisini tüm departman ve bağlı ülkelere aşamalı olarak tanıtmaya başlayacaktır. Bu tanıtıma yönelik ziyaret tarihleri şu günlerde belirlenmektedir.

Van Ruymbeke için 10 Ekim’de Münih’te resmi hoş geldiniz töreni, Daiichi Sankyo Co. CEO’su ve Başkanı Joji Nakayama’nın katılımı ile gerçekleştirilecektir.

 

Jan Van Ruymbeke hakkında

 

Van Ruymbeke, Leuven Katolik Üniversitesinde tıp eğitimi aldıktan sonra uzun yıllar pratisyen hekim ve medikal danışman olarak görev yapmıştı. İlaç sektöründeki kariyerine Cilag Belgium’da başladı. Ardından Hanssen Janssen Pharmaceutica firmasında enfeksiyonel hastalıklar ve dermatoloji endikasyon alanlarından sorumlu olarak görev yaptı.

1996 yılında Janssen-Cilag Macaristan’ın Genel Müdürü olarak atandı. Bundan dört yıl sonra ise Novartis Güney Afrika ofisinde Farma İdari Direktörü ve Ülke Başkanı oldu.

Van Ruymbeke, 2005 yılında Global Marka Yönetiminden sorumlu olarak Grünenthal’a katıldı. İki yıl sonra Alman ilaç firmasının İspanya ofisinin Genel Müdürü olarak atandı. Bunun ardından ise İspanya ve Portekiz ofislerinden sorumlu İdari Direktör pozisyonuna getirildi. Temmuz 2010 itibariyle Latin Amerika Stratejik İş Birimi İdari Başkan Yardımcısı olarak atandı ve yine bu görevin bir parçası olarak Grünenthal Grup’un Grup Operasyon Komitesine katıldı.

Daiichi Sankyo hakkında

Daiichi Sankyo Grup, 2005 yılında, Daiichi ve Sankyo isimli iki geleneksel Japon şirketinin birleşmesiyle kurulmuştur. Yaklaşık 8,5 milyar €’luk bir net satışla Daiichi Sankyo dünyanın önde gelen 20 ilaç şirketinden biridir. Bir yandan hipertansiyon, hiperlipidemi ve bakteriyel enfeksiyonlar alanlarında ilaç portföyünü sürdürürken, diğer yandan trombotik hastalıklar alanında tedavi geliştirmeye ve onkoloji ile kardiyo-metabolik terapilerin bulunmasına odaklanmıştır.

Şirketin dünya merkezi Tokyo’dadır. Avrupa genel merkezi ise Münih’te yer almaktadır., Almanya’da yer alan Pfaffenhofen – global üretim tesisine ek olarak Avrupa’da 12 ülkede iştirakleri vardır.

Daha fazla bilgi için: www.daiichisankyo.com.tr