Eczacılıkta Yeni Ufuklar Eğitim Semineri devam ediyor.

Novartis, Türkiye’nin köklü üniversitelerinde gerçekleştirdiği “Eczacılıkta Yeni Ufuklar” isimli seminerleri dizisine devam ediyor. Geçen yıl İstanbul Üniversitesi ile başlatılan seminerler dizisi bu yıl Marmara Üniversitesi’nde de gerçekleştirilmeye başlandı. Seminerlerle, eczacılık fakültesi öğrencilerine ilaç ve eczacılık sektörüyle ilgili eğitimler veriliyor.

Novartis, İstanbul Üniversitesi ile başlattığı “Eczacılıkta Yeni Ufuklar” isimli seminer dizisine Marmara Üniversitesi’yle devam ediyor. Eczacılık fakültesi öğrencilerine özel olarak düzenlenen seminerlerde ilaç ve eczacılık sektörüyle ilgili birçok önemli konuda eğitim veriliyor.

Her ay farklı bir konuda gerçekleştirilen ve Novartis yöneticileri tarafından verilen seminerler “Sağlıkta Liderlik”, “İlaç sektöründe Satış ve Pazarlama”, “Hastayla İletişim” ve “İlaç Sektöründe Kariyer” konularından oluşuyor. Yöneticilerin kendi deneyimlerini de paylaştığı seminer dizisinde ilaç sektöründeki işleyiş, çalışma sistemleri ve sektördeki gelişmelerden de bahsediliyor.

Novartis Pazar Erişim Direktörü Doç. Dr. Uğur Özkutlu, Türkiye ilaç sektöründe Ar- Ge, ilaç geliştirmenin önemi ve liderlik gibi konuların aktarıldığı “Sağlıkta Liderlik” seminerinde öğrencilerle Ekim ayında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde biraraya geldi.

“Eczacılıkta Yeni Ufuklar” seminer dizisi kapsamında gerçekleştirilen tüm eğitimlere katılan öğrencilere sertifika da verilmekte.