İEGM Kalite Kontrol Daire Başkanlığı tarafından elektronik evrak duyurusu yapıldı. Yapılan duyuruda, 28.02.2011 tarihinden itibaren Kalite Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı Kalite Şube Müdürlüğü, Kontrol Programlama ve Takibat Şube Müdürlüğü ile Eczane ve Ecza Depoları Şube Müdürlüğü’ne yapılacak tüm başvuruların elektronik ortamda kabul edileceği belirtilmekte.

Bu başvuruların üst yazısında “İEGM’ye gönderilen evraklar ile sistemden eklenen dokümanların birebir aynı olduğunu taahhüt ederim” yazısının imzadan hemen önce gelecek şekilde yer almasına dikkat edilmesi gerektiği ifade edilmekte.

Tüm elektronik doküman ve klasörlerin “Elektronik Başvuru İçin Dosya Gereklilikleri” kılavuzundaki kurallara uygun olarak sunulması gerektiği, belirtilen bu kılavuza uygun olmayan dosyaların incelemeye alınmayacağı vurgulanmakta.

Ayrıca, herhangi bir karışıklığa yol açmamak için Kalite Şube Müdürlüğü evraklarına bej renkli bandrol, Kontrol Programları ve Takibat Şubesi evrakları için kahverenkli bandrol yapıştırılması ek olarak söylenmekte.