International Business Awards bu yıl GSK Türkiye’nin

1 Ağustos 2011, İstanbul. GSK Türkiye, iş dünyasında özellikle iletişim ve pazarlama alanlarında küresel düzeydeki tek ödül organizasyonu olan prestijli International Business Awards 2011’de ödül kazandı. GSK Türkiye’nin hekimler ve diğer sağlık profesyonellerine yönelik olarak geliştirdiği, sağlık sektöründe dünyada ilk kez iPad üzerinden çalışan yazılım olan proDG “Uygulamalar ve İnteraktif Medya / Satış” kategorisinde International Business Awards ödülünün sahibi oldu. Ödüller 11 Ekim 2011’de Abu Dabi’de düzenlenecek bir törenle sahiplerine verilecek.

‘proDG’ sistemi ile hekimlere online bilgi

Gerçek ihtiyaçlara yanıt veren sistem sayesinde, hekimlere özel ve kaliteli bilgiler hızla iletilirken, hekimlerin zamanı da en etkin şekilde değerlendirilmiş oluyor. Tanıtım uzmanları bu şekilde hekimleri ve diğer sağlık profesyonellerini bilgilendirme görevlerini eskisinden daha etkin ve verimli bir şekilde yerine getirebiliyorlar. Newsweek dergisi tarafından dünyanın en yeşil şirketleri arasında gösterilen GSK bu sistem sayesinde kâğıt tüketimini azaltarak çevrenin ve doğal kaynakların korunmasına da katkı yapıyor.

proDG ile farklı hekim gruplarının ihtiyaçlarına göre düzenlenen bilgilendirici broşürler, tanıtım uzmanları tarafından hekimlere online olarak ulaştırılıyor. Ekiplerin sürekli online kalması sayesinde, hekimler yeni bilgilerle ilgili sorularını da yine online olarak yöneltebiliyor ve hızlı bir biçimde yanıt alıyorlar. Ayrıca hekimlerle online anketler yapılarak onların bilgi ihtiyaçları ve ilgi alanları da tespit edilebiliyor.

proDG, GSK tanıtım uzmanlarının daha verimli ve odaklı bir ortamda çalışmalarını sağlıyor. Ekiplerin eğitimleri ve sınavları bulundukları yerlerde online olarak gerçekleştiriliyor. Teknolojinin katkısıyla tanıtım uzmanlarının mesleki bilgilerinin de hızla gelişmesi ve motivasyonlarının artırılması hedefleniyor.