Harvard Üniversitesi tarafından Türkiye’ye yönelik olarak düzenlenen ”Turkish Initiative” programının öğrenci seçimi tamamlandı.

Program Klinik ve Temel Araştırma üzerine kurulu. Seçilen öğrenciler 2012 yılında 6 ay süre ile Harvard Üniversitesinin laboratuvarlarında 6 ay çalışacaklar ve bu sürede akşamları klinik araştırma eğitimi alacaklar. Daha sonra eğitimlerini Türkiye’de devam ettirecekler.

Yapılan başvurular Harvard tarafından değerlendirildi ve şu anda, ikisi burslu olmak üzere 7 öğrenci ve bunların çalışacakları laboratuvarlar belirlendi. Projeye sponsor olan 2 kuruluş OMEGA CRO ve Sanofi-Aventis. Başvuru yapılan diğer kuruluşlardan hala yanıt bekleniyor. Öğrencilerin bir kısmı ise masrafları kendileri karşılayacaklar. Proje için Harvard Üniversitesi 2500 USD almakta. Geri kalan para ise ABD’de kalma masrafları için gerekli.

Programın yürütücüsü Harvard Üniversitesinden Dr. Balım Senman. Program hakkında ayrıntılı bilgi web sitesinden alınabilir. Proje desteği konusunda ayrıntılı bilgi için [email protected]a da e-mail gönderilebilmekte.

Klinik Araştırmalar Derneği