Türkiye Diyabet Vakfı, Kan Şekeri Taramasında dünya rekoru kırmayı hedefliyor.

 

Türkiye Diyabet Vakfı;Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi veNovo Nordisk Sağlık Ürünleri’nin ana sponsorluğunda, Vodafone Türkiye’nin iletişim sponsorluğunda, Bayrampaşa Belediyesi, Spor A.Ş., Diyabet Hemşireliği Derneği ve Roche’un katkılarıyla 6.000 kişiye ücretsiz şeker taraması yaparak Türkiye’de bir ilke imza atmayı hedefliyor.

Türkiye Diyabet Vakfı tarafından organize edilen etkinlik, 18 Kasım 2012 tarihinde, İstanbul Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde saat 09:30-17:30 arasında halka açık olarak gerçekleştirilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Türkiye Diyabet Vakfı önderliğinde başlatılan ‘Diyabeti Durduralım’ projesi kapsamında organize edilen ‘En Şeker Rekor’ tarama etkinliğine Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Hayrünnisa Gül destek verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın desteği ile görevlendirilen 80 hemşire projede aktif olarak yer alacak ve sekiz saat süresince altı bin kişinin kan şekeri değeri ölçümleri gerçekleştirecek. Guinness Türkiye gözlemcisinin rekoru değerlendirmek ve sonucu kaydetmek üzere hazır bulunacağı etkinliğe, projenin aynı zamanda kampanya yüzü olan sanatçı Derya Baykal katılacak ve birçok ünlü kan şekeri ölçtürerek etkinliğe destek verecek.