Klinik Araştırma Eğitim Programı 17 Mart’ta…

 

 

Uluslararası ve ulusal düzenlemelere ve kılavuzlara  uygun ve yüksek standartlarda klinik ilaç araştırmalarının ülkemizde yaygınlaşması için, araştırmacıların bilgilerinin güncellenmesi ve bu alandaki son gelişmelerin araştırmacılarla paylaşılması büyük önem kazanmakta.

Bu amaçla, “Klinik Araştırma Eğitim Programı” başlıklı program 17 Mart 2012 günü, T.C. Sağlık Bakanlığı, Uludağ Üniversitesi ve Pfizer İlaçları işbirliğiyle, Almira Otel Büyük Balo Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Eğitim programı, ilaç araştırma ve geliştirme sürecindeki basamakları, araştırmaların etik değerlendirilmesi, sorumluluklar, ulusal ve uluslararası düzenlemeler,  çalışma tasarımı, çalışmaların organizasyonu ve yürütülmesi, advers olay bildirimleri, yoklama ve denetleme konularını içermekte.

Sağlık Bakanlığı onaylı program sonunda, tüm eğitim modüllerine ve sınava katılan tüm katılımcılara katılım belgesi verilecek.

Eğitim toplantısına katılım sınırlı. Başvuru için 12 Mart 2012 tarihine kadar 0 530 880 48 67 no’lu telefondan Gürsel Güngör’e veya [email protected] adresine  kayıt yaptırılması gerekmekte. Program hekimlere yönelik olup ulaşım ve konaklama sponsorluğu bulunmamakta.

 

Sağlık Bakanlığı, Uludağ Üniversitesi ve Pfizer işbirliğiyle…

Bu program Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır…