“Klinik Araştırmacı Eğitim Programı” başlıklı toplantı 3 Aralık 2011 tarihinde gerçekleştirilecek.

ICH/GCP’ye, İyi Klinik Uygulamalara uygun, yüksek standartta Klinik İlaç Araştırmalarının ülkemizde yaygınlaşması için, araştırmacıların bu konudaki bilgilerinin güncellenmesi ve dünyadaki son gelişmelerin, yeni Yönetmeliğin ve yeni Etik Kurul yapılarının paylaşılması önem kazanmakta.

Bu amaçla, “Klinik Araştırmacı Eğitim Programı” başlıklı toplantı 3 Aralık 2011 tarihinde tek gün olarak, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Boehringer Ingelheim işbirliğiyle, T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İlaç araştırma ve geliştirme sürecindeki basamakları, çalışmaların etik değerlendirilmesi, sorumluluklar, yasal düzenlemeler, çalışma tasarımı, çalışmaların organizasyonu ve yürütülmesi, advers olay bildirimleri, insani amaçlı ilaca erken erişim programları, döner sermayeler ve bütçe yönetimi, yoklama ve denetleme konularını içeren bu programın dayanağı ICH-GCP/IKU ve Klinik Araştırmalar Yönetmeliği’dir. Program sonunda katılımcının sertifikalanması, tüm eğitim modüllerine ve sonundaki sınava katılması şartına bağlıdır. Bu amaçla eğitim sırasında katılımcılardan, tüm oturumlarda imza alınacak. Program T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı.

Bu eğitim toplantısına katılım 120 kişi ile sınırlıdır. Başvuru için 0-212-3674143 no’lu telefondan Gülay Yıldız’a veya isim ve soyisim belirterek [email protected] adresine başvurmaları gerekmekte. Program hekimlere yönelik. Ulaşım ve konaklama sponsorluğu bulunmamakta.

Klinik Araştırma Eğitim Programı

Tarih: 3 Aralık 2011, Cumartesi

Yer: T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim Merkezi, İzmir

Klinik Araştırma Eğitim Programı’nın gündemini için tıklayın…

Klinik araştırmalar için profesyonel destek