1479799147_altinhavan_mEczacı Dergisi tarafından bu yıl 7. si düzenlenen ve sektörün en prestijli ödüllerinden olan Altın Havan’ı, Besin Destek Ürünü kategorisinde NBL Algae Oil kazandı. Kılavuzların hamilelere günlük kullanım miktarı olarak önerdiği 200 mg DHA içeriğine sahip, Alglerden (su yosunu) gelen %100 bitkisel, doğal ilk ve tek omega 3 kaynağı olması sebebiyle bu ödüle layık görülen NBL Algae Oil, Besin Destek Ürünü ödülünü alarak eczacıların da tercihi oldu.

İlaç ve Eczacılık sektörünün önemli dergilerinden Eczacı Dergisi tarafından her yıl düzenlenen Altın Havan Ödülleri’nin bu yılki sahipleri belli oldu. Sektörün bu en önemli ödülleri için bu yıl 22 kategoride 100’ün üzerinde başvuru yapıldı. Jüri’nin seçimiyle Altın Havan’ı “Besin Destek Ürünü” kategorisinde kazanan NBL Algae Oil, adını aldığı Alg’lerden (su yosunu) gelen ilk ve tek omega 3 kaynağı olması sebebiyle bu ödüle layık görüldü.

Anne adaylarının en büyük ihtiyacı: DHA
Omega-3, vücudun ihtiyacı olan ancak vücut tarafından üretilemeyip dışardan alınması gereken yağ asitleridir. Hamile kadınların en az hamile olmayan kadınlar kadar Omega-3’e ihtiyaçları oluyor. İhtiyacın büyük kısmını da DHA oluşturuyor. DHA anne adayları kadar anne karnındaki bebeklerde de beyin, retina, kalp ve sinir sisteminin diğer bölgelerindeki hücrelerinin gelişimini ve hayatın tüm aşamalarında düzenli çalışmalarını sağlıyor.
DHA gebelik boyunca,
• Erken doğum riskini, gebelik süresini uzatarak azaltıyor.
• Düşük doğum ağırlığını önlüyor.
• Gebelik zehirlenmesi (preeklampsi) riskini azaltıyor.
• Bebeğin göz, beyin ve sinir sisteminin düzgün gelişimi üzerinde olumlu etkiler yapıyor.
• Bebeğin mental, motor, kognitif ve nörolojik gelişimini olumlu yönde etkiliyor.
• Bebeğin sağlıklı bağışıklık sistemi gelişimini destekliyor.

DHA laktasyon (emzirme) döneminde de süte geçtiği için, bebeğe süt verildiği sürece DHA alımına devam edilmesi öneriliyor. Yapılan araştırmalara göre, bu yağ asidinin doğum sonrası depresyonu oluşumu riski ve hafıza problemlerini azalttığı ve anne sütünün artırılmasında da etkili olduğu biliniyor.

ALG’lerden gelen Omega Kaynağı: NBL Algae Oil
Dünya Sağlık Örgütü (FAO) tarafından DHA’nın minimum alım miktarı hamilelik döneminde 200 mg olarak belirlenmiştir. NBL Algae Oil, kılavuzların önermiş olduğu 200 mg DHA içeriğine sahip, ağır metal içermeyen, kokusuz, Alglerden (su yosunu) gelen tek doğal Omega-3 kaynağı olarak dikkat çekiyor. NBL Algae Oil, %100 bitkisel, doğal omega 3 kaynağı olarak vejeteryan kullanımına da uygundur. 30 yumuşak jelatin kapsül içeren NBL Algae Oil, anne adaylarının DHA ihtiyacını karşıladığı gibi, bebeklerin de anne karnından başlayarak gelişimini destekliyor.
NBL Algea Oil tüm seçkin eczanelerde satışa sunulmaktadır.