Novartis Türkiye Tüketici Sağlığı Genel Müdürlüğü Görevine Nükhet Göfer Atandı

 

İlaç sektöründe uzun yıllardır görev yapan Nükhet Göfer, Novartis Türkiye Tüketici Sağlığı Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Lise eğitimini Notre Dame de Sion ve lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamlayan  Göfer, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı. İlaç sektöründe  satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında farklı pozisyonlarda ve farklı ülkelerde uzun yıllar çalıştı. Sandoz ve Ciba Geigy’de ürün yöneticiliği pozisyonlarında çalıştıktan sonra 1990 yılında, Ciba Vision Türkiye’de iş geliştirme müdürlüğüne atandı. 1995 yılında Ciba OTC Bölüm Başkanlığı’na getirildikten sonra; 1997 yılında Novartis Tüketici Sağlığı Divizyonu’nun Türkiye  Genel Müdürü olarak 2002 yılına kadar görev yaptı. 2002 – 2004 yılları arasında Novartis Tüketici Sağlığı Türkiye, Romanya ve Bulgaristan ‘dan Sorumlu  Genel Müdür,  2004 -2006 yılları arasında ise Novartis Tüketici Sağlığı Yakındoğu, İsrail ve Güney Doğu Avrupa’dan Sorumlu Bölge Müdürü olarak İsviçre Nyon’da görev yaptı.

Göfer, 2006 yılında Polonya’ya atandı ve  Novartis Consumer Health Orta Avrupa Bölge Müdürlü’ğü görevine başladı. Ardından 2008 – 2012 yılları arasında Astra Zeneca Türkiye’de satış ve pazarlama direktörlüğü yapan Nükhet Göfer, dört yıllık bir aradan sonra yirmi yılı aşkın bir süre çalıştığı Novartis Türkiye’ye, Novartis Tüketici Sağlığı Genel Müdürü olarak atandı.