Novartis, aylık ekonomi dergisi Capital’in gerçekleştirdiği ve farklı sektörlerden seçkin firmaların katıldığı araştırmada ilaç sektöründe “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketi” seçildi.

Novartis, aylık ekonomi dergisi Capital’in 11.sini GFK Türkiye araştırma şirketiyle birlikte düzenlediği “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketi” araştırmasında İlaç sektörü alanında En Beğenilen firma seçildi.

Aday şirketlerin her yıl farklı kriterlere göre değerlendirildiği araştırmaya bu yıl bilgi, teknoloji yatırımları ve yenilikçilik konuları damgasını vurdu. Yaklaşık 3 aylık bir sürede tamamlanan araştırmaya enerji, gıda, hazır giyim, otomotiv, inşaat, ilaç ve telekomünikasyon gibi sektörlerden Türkiye’nin önemli firmaları katıldı.

Novartis’in araştırmada aldığı başarıyla ilgili konuşan Novartis Türkiye Ülke Başkanı Güldem Berkman, “Ankete katılıp Novartis’i En Beğenilen İlaç firması seçen tüm yöneticilere teşekkür ederiz. Bu başarıda Novartis’in tüm çalışanlarının emeği bulunuyor ve Novartis Türkiye’ye kattıkları liderlik değeri için tüm çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Önümüzdeki yıllarda da bu başarımızı koruyacağımıza ve Novartis  Türkiye’yi hep birlikte daha büyük onurlara taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. “şeklinde görüşlerini ifade etti.

“Online” araştırma tekniği kullanılarak yapılan “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketi” araştırması kapsamında 500’ün üzerinde şirketten 7500 yöneticiye internet üzerinden anket gönderilirken 3000 yönetici de telefonla arandı. 1181 yöneticinin yanıtladığı anket için toplamda 1321 yöneticiye ulaşıldı. Türkiye’nin en beğenilen şirketi, görüşülen tüm iş dünyası temsilcilerinin görüşleri üzerinden hesaplanırken sektörlerin en beğenilen şirketi sadece ilgili sektörün temsilcilerinin çalıştığı şirket dışında verdiği yanıtları üzerinden hesaplandı.

Ankete katılan kişiler, hem Türkiye’nin hem de sektörünün en beğenilen şirketini belirtirken “kendi şirketi haricinde” yanıt vermesi istendi, kendi şirketini belirtenlerin cevapları analizlere dahil edilmedi.