Novartis, yürüttüğü projelere bir yenisini ekledi. Novartis CIBA VISION iş birimi ve İzmir Rotary Kulübü işbirliğiyle İzmir’de bulunan iki ilköğretim okulunda yaklaşık 500 ögrenciye göz taraması yaptı.

Sağlik alanindaki çalismalarini “insan odaklilik” ilkesiyle birlestiren, dünya ilaç sektörünün liderlerinden Novartis’in CIBA VISION iş birimi , Izmir Rotary Kulübü’yle birlikte iki ilkögretim okulunda göz taramasi yapti. Izmir Gazi İlköğretim Okulu ve Gölcükler Adnan Olcay İlköğretim Okulu ögrencilerine yapilan göz taramasinda yaklasik 500 kisiye ulasildi.

İzmir Rotary Kulübü Baskani ve Novartis CIBA VISION yetkililerinin de bulundugu taramada doktorlar, ögrencilerle bire bir ilgilenerek sorularini yanıtladı.

NOVARTIS CIBA VISION Türkiye Direktörü Dr. Gokhan Gungor yapılan taramaya ilişkin görüşlerini iletirken ana hatları ile CIBA VISION olarak, dünya ve Türkiye’de insanların yaşam kalitelerini artırmak, sağlıklı bir görüş sağlamak üzerine kurulu bir mottodan yola çıkarak hareket ediyoruz. Bu bağlamda göz sağlığı konusunda kitlesel bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarımız tüm hızı ile devam etmekte. 500 minik çocuğumuzun göz sağlığı anlamında kontrollerini yapmış olmak ve erken teşhis için biraz olsun katkıda bulunmuş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Umuyoruz ki geleceğe daha ümit ve merak dolu gözler ile bakabilsinler…

CIBA VISION olarak halkı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek anlamında devam eden diğer projelerimiz arasında halen devam etmekte olan Türk Oftalmoloji Derneği, Kontaktoloji Birimi Sosyal Sorumluluk Projesi, Türkiye İş Dünyasına yönelik Kurumsal Taramalar Projesi yer almaktadır. 

Göz sagligi konusunda ögrencileri bilinçlendirmek amaciyla yapilan projeyle ilgili görüslerini bildiren Novartis Dis Iliskiler ve Kurumsal Iletisim Direktörü Mehmet Ates “Novartis olarak misyonumuz, bireylerin yasam kalitesini artirmak, yasam süresini uzatmak ve yasamini kurtarmak. Bu dogrultuda saglikla ilgili konularda halkimizi bilinçlendirmeyi çok önemsiyor ve bunun için projeler gerçeklestiriyoruz. Bugün de gelecegimiz olan çocuklarimizin saglikli bireyler olmasina katkida bulunmak için yaklasik 500 ögrencimize göz taramasi yaptik. Sosyal sorumluluk bilincimizle bu tür projeler yapmaya devam edecegiz.” seklinde konustu.

Bireylerin yasam kalitesini arttirmak ve yeni tedavi yöntemlerinin gelismesini desteklemek amacıyla sosyal sorumluluk projelerini sürdüren Novartis, daha önce “Mobil Toplantı Merkezi” “Sağlik Vagonu”, “Sağlik Melekleri”, “Tansiyonunuz Kontrol Altinda mi?” ve “Tansiyon Ölçüm Merkezleri” gibi halkı bilinçlendirmeye yönelik projelere imza atti.