Pfizer_Turkiye_Esra_Dumanli2Dr.Esra Dumanlı, ilaç sektöründe başarıyla yürüttüğü medikal yöneticilik görevleri ve onkoloji alanındaki çalışmalarından kazandığı deneyimiyle,

Pfizer Türkiye ailesine katıldı.

Pfizer Türkiye Onkoloji Medikal Lideri Esra Dumanlı yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Kanser tedavisinde son yıllarda çok önemli adımlar atıldı ve geleceği şekillendirecek yeni moleküller keşfedilmeye devam ediyor. Bu heyecan verici gelişmelere yakından tanıklık etmek ve hastaların bu tedavilere erişebilmelerinde rol almak hem mesleki tatmin hem de kişisel gelişim açısından son derece değerli. Pfizer Onkoloji yüksek kalitede bilimsel araştırmalar yapan, ürün geliştirme konusunda dünya çapında kendini kanıtlamış ve önemli başarılara imza atmış lider bir şirket. Pfizer Onkoloji ekibiyle birlikte kişiye özel tedavi ve yenilikçi tedaviler alanında çok faydalı ve verimli çalışmalar yürüteceğimize inancım tam.”

Esra Dumanlı hakkında
1993 yılında On Dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Esra Dumanlı, 1993-1997 yılları arasında Tosya Merkez Sağlık Ocağı’nda; ardından 1998-2005 yılları arasında Yapı Kredi Bankası Sağlık Hizmetleri Sağlık Servisi’nde hekim olarak çalıştı. İlaç sektörüne geçişi öncesinde yaklaşık bir yıl süreyle Medil Medikal İletişim Ajansı’nda Medikal Danışman olarak görev yapan Dumanlı, 2006-2008 yılları arasında Er-Kim İlaç Sanayi’nde Medikal Müdür olarak görev yaptı. 2008 yılından itibaren Roche İlaç’ta farklı tedavi alanlarında Medikal Müdürlük ve 5 yıl süre ile de Onkoloji Grup Medikal Müdürlüğü pozisyonlarında çalışan Esra Dumanlı, bu süre zarfında pek çok önemli ürünün lansman, pre-lansman süreçlerine liderlik etti. Türkiye’de veri oluşturulmasını sağlamak amacıyla beş önemli kanser alanında yürütülen kayıt çalışmasının bilimsel sorumluluğunu üstlendi ve çeşitli yayınlarda yer aldı. Aynı zamanda biyobenzer çalışma takımının da önemli bir üyesi olarak bu alanda çok sayıda çalışmalar gerçekleştirdi.