Pfizer 13 Aralık Pazartesi günü, 2000 yılından bu yana bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan George A. Lorch’u Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirdi.

10 yıldan bu yana Pfizer’in bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Ücretler Komitesi Başkanı olan George Lorch, üstlendiği görevlerde sürdürdüğü üstün başarı ve güçlü liderlik özellikleriyle 13 Aralık Pazartesi günü şirket Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atandı.

Lorch söz konusu atama ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Pfizer, dünya genelinde milyonlarca hastayı iyileştirmek ve daha sağlıklı bir yaşam sağlamak yolunda önemli katkılarda bulunan dünyanın lider biofarmasötik şirketidir. Yönetim Kurulu Başkanı olarak Ian Read, engin tecrübesi ve global bakış açısıyla Pfizer’i ileriye doğru götürecek doğru bir liderdir. Ian’la birlikte, şirketin gelecekteki başarısında payı olacak herkes adına, değer yaratmak ve bu değeri sürdürmek üzere paydaşlarımızla yakın bir işbirliği içinde çalışmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

George Lorch, 2000 yılından bu yana zemin ve tavan malzemeleri üreticisi Armstrong Holdings’in Onursal Başkanlığı’nı yapmaktadır. Lorch, 1993-2000 yılları arası önce Armstrong World Industries’in, daha sonra Armstrong Holdings’in Başkanı ve CEO’su olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda Autoliv, Masonite International ve The Williams Companies’de ve HSBC LLC’nin yüzde yüz iştirakleri HSBC Finance Co. ile HSBC North America Holding Company’de de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir.