Uluslararası Liderlik Kampı’na Türkiye’den katılacak isimler belirlendi.

 

Novartis tarafından her yıl biyoteknoloji alanında başarılı yüksek lisans, doktora ve uzmanlık öğrencileri için düzenlenen ve 24 ülkeden 60 öğrencinin katılımıyla İsviçre’nin Basel kentinde gerçekleşen Uluslararası Biyoteknoloji Liderlik Kampı’na (BioCamp) bu yıl Türkiye’den katılacak isimler belirlendi.

 

Novartis’in, her yıl biyoteknoloji alanında yetenek ve birikimini artırmayı hedefleyen başarılı yüksek lisans, doktora ve uzmanlık öğrencileri için düzenlediği Uluslararası Biyoteknoloji Liderlik Kampı’nın (BioCamp) bu yıl ki Türk katılımcıları belirlendi.

İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis merkez ofisinde bu yıl dokuzuncu kez düzenlenecek olan etkinliğe Türkiye’den, Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Doktora Öğrencisi Banu Bayyurt ve Harran Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tıbbi Farmakoloji Uzmanı Dr. Soner Sabırlı katılacak.

Biyoteknoloji alanında yaptıkları çalışmalar, başarı durumları, İngilizce seviyeleri ve hazırladıkları motivasyon mektupları göz önünde bulundurularak değerlendirilen bu isimler, 24 ülkeden 60 öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek kampta diğer ülkelerden gelen genç bilim adamlarıyla bir araya gelerek deneyimlerini paylaşma fırsatı bulacak.

Ağustos ayında gerçekleşecek 3 günlük seminer programından oluşan etkinlikte BioCamp katılımcılarına, dünya biyoteknoloji liderlerinin verdiği seminerlerle günümüzde biyoteknoloji alanındaki zorlukları ve fırsatları görebilme, bilgi ve deneyim alışverişi imkânı sunuluyor. Yeni tedavilerin laboratuarlardan hastalara nasıl ulaştırıldığı konusunda deneyim edinme imkânına sahip olan katılımcılar, kamp boyunca Novartis yöneticileriyle bir araya gelme fırsatı buluyor.

 

 

Novartis Hakkında:

Sağlık alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Novartis, Türkiye’de de ilaç sektörünün lider firmalarından biridir. Novartis, yaşam kalitesini artırmayı ve süresini uzatmayı hedefleyen yenilikçi ürünleri keşfetmekte, geliştirmekte ve piyasaya sunmaktadır. Yalnız sağlık alanında faaliyet gösteren Novartis; yenilikçi ilaçlar, tasarruf sağlayan jenerik ilaçlar, koruyucu aşılar, tanı araçları ve tüketici sağlığı ürünlerinden oluşan geniş ürün portföyüyle hastaların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı amaçlamaktadır. 2011 yılında Grubun devam eden operasyonlarında 58,5 milyar dolarlık net satış rakamına ulaşılırken bunun yaklaşık 9.2 milyar dolarlık kısmı Grup çapında Ar-Ge faaliyetlerine aktarılmıştır. Merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis Grubu firmaları dünya çapında 140 ülkede faaliyet göstermekte yaklaşık 120,000 kişiyi istihdam etmektedir. Türkiye’de yaklaşık 2.200 çalışanı ile 1956 yılından bu yana üretim pazarlama, ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürüten Novartis’in, biri hammadde olmak üzere 4 üretim tesisi bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.novartis.com.tr