Novartis çalışanları verimli toplantının önemine dikkat çekmek amacıyla “Verimli Toplantı Haftası’nı kutladı. “Verimli toplantı, verimli mesai” temasıyla kutlanan hafta boyunca gerekleştirilen uygulama ve etkinliklerle çalışanlara verimli toplantının önemi ve ipuçları anlatıldı.

 

Novartis’in, verimli toplantıların gün içindeki mesai süresinin doğru yönetilmesine olan katkısına dikkat çekmek amacıyla düzenlediği “Verimli Toplantı Haftası” 30 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında kutlandı.

Novartis’in Kavacık merkez ofisinde gerçekleştirilen “Verimli Toplantı Haftası” boyunca çalışanların dikkatini çekecek noktalara verimli toplantının önemiyle ilgili mesajlar içeren görseller yerleştirildi. “Verimli toplantı, verimli mesai” sloganıyla oluşturulan görsellerde “Bayan Müşkül” ve “Bay Meşgul” isimli iki karakterin maceraları yer aldı. Sürekli toplantı yapmak isteyen ve toplantıları uzatarak çalışma arkadaşlarını zor durumda bırakan Bay Meşgul ve onunla baş etmeye çalışan Bayan Müşkül’ün maceraları tüm hafta boyunca devam etti. Verimli toplantı yapmanın ipuçlarının da yer aldığı görseller elektronik posta yoluyla tüm çalışanlara duyuruldu.

“Aksiyon planları oluşturun”, “Toplantıya zamanında başlayın ve bitirin”, “Toplantı sırasında bilgisayarlarınızı kapatın”, “Toplantı notu çıkarın”, “Söz hakkı verin”, “Toplantıda telefonlarınızı sessize alın” ve “Gündemden sapmayın, hedefe yönelin, sonuca bağlayın” mesajlarının çalışanlara doğudan verilmesi amacıyla gerçekleştirilen hafta boyunca düzenlenen etkinliklerle verimli toplantıların önemine dikkat çekildi. Firma çalışanlardan gelen olumlu geri dönüşlere istinaden kampanyanın tüm yıla yayılması kararlaştırıldı.

 

Novartis Hakkında:

Sağlık alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Novartis, Türkiye’de de ilaç sektörünün lider firmalarından biridir. Novartis, yaşam kalitesini artırmayı ve süresini uzatmayı hedefleyen yenilikçi ürünleri keşfetmekte, geliştirmekte ve piyasaya sunmaktadır. Yalnız sağlık alanında faaliyet gösteren Novartis; yenilikçi ilaçlar, tasarruf sağlayan jenerik ilaçlar, koruyucu aşılar, tanı araçları ve tüketici sağlığı ürünlerinden oluşan geniş ürün portföyüyle hastaların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır. 2011 yılında Grubun devam eden operasyonlarında 58,5 milyar dolarlık net satış rakamına ulaşılırken bunun yaklaşık 9.2 milyar dolarlık kısmı Grup çapında Ar-Ge faaliyetlerine aktarılmıştır. Merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis Grubu firmaları dünya çapında 140 ülkede faaliyet göstermekte yaklaşık 124,000 kişiyi istihdam etmektedir. Türkiye’de yaklaşık 2.300 çalışanı ile 1956 yılından bu yana üretim pazarlama, ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürüten Novartis’in, biri hammadde olmak üzere 4 üretim tesisi bulunmaktadır. www.novartis.com.tr