Astrazeneca Türkiye’nin yeni yönetmelik uyum müdürü Burak Artunç oldu.

AstraZeneca ailesine 2006 yılında katılan Burak Artunç, AstraZeneca Türkiye’nin yeni Yönetmelik Uyum Müdürü oldu.

1999 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun olan Artunç, Sermaye Piyasası Kurulu’nda altı yıl görev yaptıktan sonra 2005’te dünyaca tanınan işletme okullarından INSEAD’da eğitim görerek MBA derecesini aldı. AstraZeneca bünyesine 2006’da İş Geliştirme ve Pazarlama Planlama Müdürü olarak katılan Burak Artunç, iki yıl sonra Satış ve Pazarlama Hizmetleri Müdürü pozisyonuna getirildi. 2008-2010 yılları arasında yürüttüğü bu görevden 2011’de Satış Müdürlüğü’ne 2012 yılında ise Yenilikçi İş Modelleri Müdürü pozisyonuna geçen Artunç, artık Yönetmelik Uyum Müdürü olarak görevini sürdürüyor.

Burak Artunç yeni görevi ile ilgili olarak, “Daha önce farklı görevlerde edindiğim mesleki tecrübemi, sektörümüzün iç ve dış paydaşlarımız nezdindeki itibarını ve güvenirliğini artırmada son derece önemli olduğuna inandığım bu yeni alanda kullanacak olmaktan dolayı mutluyum” dedi. 

***

AstraZeneca Hakkında

AstraZeneca, araştırma, geliştirme, reçeteli ilaçların üretimi, pazarlaması ve bu hizmetlerinin sunulması alanında faaliyet gösteren, 30 milyar dolarlık sağlık hizmeti hacmi ile göğüs hastalıkları, enfeksiyon, kardiyoloji, gastroentereloji, onkoloji, merkezi sinir sistemi ve diyabet tedavi alanlarına sunduğu ürünlerindeki lider konumuyla dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinden biridir. İlaçları 100’den fazla ülkede satılan ve 16 ülkede üretim yapan AstraZeneca, AR-GE’ye yılda ortalama 4 milyar Amerikan Doları yatırım yapmakta ve 8 ülkede araştırma merkezleri bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr