Sanofi-aventis Grubu şirketlerinden olan Zentiva İlaç Genel Müdürlüğü görevine, Şahin Arslan atandı. 20 yılı aşkın bir süredir

Türkiye, Polonya ve Rusya’da ilaç sektöründe üst düzey yönetici görevlerinde bulunan Arslan, son olarak 2007 yılından bu yana Sanofi-aventis’in Orta Asya ve Kafkas Ülkeleri Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

Arslan, iş yaşantısına İzmir’de Tıbbi Mümessil olarak başlamış olup daha sonrasında yurtiçi ve yurt dışında Bölge Müdürlükleri, Ticari Müdürlük, Pazarlama ve Satış Müdürlükleri, İş Geliştirme ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. İlaç sektörünün yenilikçi ve eşdeğer ilaç alanlarında engin yerel ve uluslararası bilgi ve deneyim sahibi.

Sanofi-aventis grubu Orta Asya ve Kafkas ülkeleri platformunun oluşturulması, firmanın hızlı bir büyüme performansı ile liderliğe taşınması sürecini başarı ile yönetmiştir.

Yıldız Üniversitesi mezunu olan Arslan, ITU Executive MBA programını tamamladı. Yurt içine ilaveten ABD ve Avrupa’da pek çok yönetim ve finans programlarını katılmış olup Zentiva İlaç Genel Müdürlüğü görevine ilaveten sanofi-aventis Türkiye Başkan Yardımcılığı görevini de yürütecek.

Evli ve iki cocuk babası olan Sahin Arslan İngilizce ve Rusça bilmekte.