20 ülke pazarının yönetimini Berk Gürdoğan Türkiye’den yürütecek.

 

 

Pfizer, küresel yönetim yapısı içerisinde 20 ülkeyi bir Türk’e emanet etti. Berk Gürdoğan, Kafkaslar ve Orta Asya bölgesinin yanı sıra Doğu Avrupa ülkelerinden de sorumlu olacak şekilde Bölge Direktörü pozisyonuna getirildi. Gürdoğan, böylece Pfizer bünyesinde global bir pozisyona atanan 35. Türk yönetici oldu.

Kafkaslar ve Orta Asya Bölgesinin (CauCAR: Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Tacikistan, Moğolistan, Afganistan, Özbekistan, Ermenistan, Azerbeycan, Gürcistan) Bölge Direktörü olarak 10 ülkenin yönetiminden sorumlu olan Berk Gürdoğan’ın sorumluluk alanı 10 Doğu Avrupa ülkesini de kapsayacak şekilde genişletildi.

Gürdoğan, CauCAR bölgesinin yönetimine ilave olarak Romanya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan, Ukrayna, Litvanya ve Beyaz Rusya olmak üzere toplam 20 ülkenin yönetiminden sorumlu olacak. Aralık 2011 itibariyle yeni görevine başlayan Gürdoğan, 20 ülkenin yönetimini Türkiye üzerinden yürütecek. Bu atama ile Türkiye, mevcut yönetim merkez kapsamasını daha da genişletti.

Berk Gürdoğan yeni görevi hakkında şunları söylüyor: “Pfizer Türkiye’de şimdiye kadar kazandığım deneyimlerin yeni görevimde bana büyük katkıda bulunacağına ve bunlara yenilerini katmaya devam edeceğime inanıyorum. Pfizer Türkiye, global Pfizer’de lider okulu olarak görülen bir şirket. Yenilikçi İK uygulamaları, eğitim ve gelişim programlarıyla çalışanlarını destekleyen Pfizer Türkiye’den yetişen biri olarak bu coğrafyada çalışmaya devam edecek olmaktan son derece mutluyum. Ayrıca, Pfizer’in de ülkemizin giderek artan stratejik önemi ve idari merkez haline gelme vizyonuyla paralel bir şekilde bu yönde adım atması, yalnızca benim için değil, tüm ekip arkadaşlarım için bir gurur vesilesi.”

Pfizer Türkiye, bugüne kadar yetiştirdiği yöneticilerden 70’ten fazla kişiyi yurtdışı Pfizerlere gönderdi. Pfizer Türkiye’nin bugüne kadar yetiştirdiği yöneticiler arasında dünyanın dört bir yanındaki Pfizer’lerde önemli görevlere gelen 35 Türk yönetici var. Bunlar arasında, ülke genel müdürlüğü, bölge başkanlığı gibi çok önemli üst düzey görevlere gelen Türk yöneticiler de mevcut.

Berk Gürdoğan hakkında

1992 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezunu olan Berk Gürdoğan Koç Üniversitesi’nden Executive MBA derecesine sahiptir. Pfizer Türkiye ekibine 1995 yılında katılan Gürdoğan Pfizer bünyesinde farklı tıbbi alanlarda ve kamu ilişkileri alanında proje yöneticiliği, ürün müdürlüğü, strateji planlama ve enformasyon müdürlüğü, satış-pazarlama müdürlüğü ve kurumsal ilişkiler direktörlüğü deneyimine sahiptir.