Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde Sanovel İlaç 2 ödüle layık görüldü. 

 

Üretime ilk başladığı günden itibaren teknoloji ve inovasyon gücünü artırarak Ar-Ge alanında yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Sanovel İlaç,  2015 yılı Ar-Ge Merkezi performans endeksi baz alınarak verilen ödüllerde, sektörel bazda ilaç sanayii birincisi ve Ar-Ge Merkezleri arasında Fikri Mülkiyet Yetkinliği alanında Türkiye birincisi olma başarısı gösterdi.

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Faruk Özlü ve Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekçi’nin de katıldığı zirvede, ödülleri Toksöz Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Zafer Toksöz aldı.

 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlik; Ar-Ge Merkezlerinde yapılan Ar-Ge projelerinin sonunda ortaya çıkan yeni teknoloji ve çıktıların kamuoyu ile paylaşılmasını, Ar-Ge merkezlerinin sorunlarının tartışılmasını, başarılı Ar-Ge merkezlerinin ödüllendirilmesini amaçlıyor.

 

Her yıl Ar-Ge faaliyetlerine daha çok pay ayıran Sanovel İlaç, Ar-Ge ve İnovasyona verdiği önem sayesinde, yurt içi pazarlarda olduğu kadar,  yurt dışı pazarlarda da büyümeye devam etmektedir.