Türk kadın hekimler tarafından kurulan Kadın Hekimleri Eğitim Destek Vakfı KAHEV okul öncesi ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimine katkı amaçlı  kurulduğu günden bu yana burs sağlayarak Türkiye’nin kültürel, bilimsel ve sosyal gelişimine destek veriyor.

KAHEV maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitim hayatında zorluk yaşayıp, eğitim olanaklarına ulaşmakta güçlük çeken toplumun her kesimindeki kadınlara ve gençlere destek oluyor. Bununla beraber vakfın bir diğer amacı eğitim kurumlarının şartlarının daha iyi hale getirilerek eğitim kalitesini artırmaktır. KAHEV sağladığı desteklerle eğitimli ve donanımlı nesillerin yetişmesine katkıda bulunuyor.  

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Tuğçe Hürkal alanında başarılı kimliği ve akademik duruşu ve  eğitime verdiği önemi her fırsatta dile getiriyor.

KAHEV’ in çalışmalarını ve başarılarını yakından takip eden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Tuğçe Hürkal 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde KAHEV’e anlamlı bağışta bulundu.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Tuğçe Hürkal 8 Mart Dünya Kadınlar Günü gibi anlamlı bir günde, KAHEV‘e yaptığı bağışın ardından ‘Eğitime erişimdeki engellerin kalkmalı ve herkesin eğitim hakkını kullanabilmeli’ açıklamasıyla  dikkat çekti. 

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Tuğçe Hürkal genç kadınların eşit şartlarda kaliteli eğitim almasına değer vererek bu konuyla ilgili desteklerine devam edeceğini aktardı.

Tuğçe Hürkal Kimdir?

Uzman Doktor Tuğçe Hürkal Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Yüksek lisansını İstanbul Bilim Üniversitesi, doktoralarını İstinye Üniversitesi ve İstanbul Bilim Üniversitesinde tamamlamıştır.

Ankara Mikrobiyom Kongresi, Bodrum Tamamlayıcı Tıp Kongresi, Kıbrıs Meditrio Kongresi ve Çeşme 31. TÜSAD Ulusal Kongresi gibi birçok kongrelerde panelist olarak yer almıştır.

Ulusal ve uluslararası alanda birçok makalesi ve kitabı yayımlamıştır.

Türk Toraks Derneği,Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği, Türk Akciğer Kanseri Derneği, Akademik Solunum Derneği, Akciğer Kanserleri Derneği gibi bilimsel ve mesleki derneklere üyedir.

Sağlık Bakanlığı, Türk Toraks Derneği, Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği gibi değerli kuruluşlardan sertifikası ve ödülleri bulunmaktadır.

Tuğçe Hürkal kliniğinde iş, sanat ve cemiyet dünyasının değerli isimlerine hizmet vermektedir. Genç ve dinamik yapısıyla Tuğçe Hürkal alanındaki en başarılı ve en donanımlı doktorlardandır.