PERYÖN (Türkiye Personel Yönetimi Derneği) tarafından bu yıl dördüncü kez verilen “İnsan Yönetimi Ödülleri”nde Pfizer, “İşe Alım” kategorisinde en başarılı şirket, “Yetenek Yönetimi” kategorisinde ise Türkiye’nin en başarılı üç şirketinden birisi seçildi.

PERYÖN tarafından insan yönetimi alanında örnek uygulamalara dönük farkındalığı artırmak amacıyla gerçekleştirilen “İnsan Yönetimi Ödülleri”, 25. Avrupa İnsan Yönetimi Konferansında düzenlenen törenle sahiplerini buldu. “İşe Alım”, “Eğitim ve Gelişim Yönetimi”, “Yetenek Yönetimi”, “Fark Yaratan Uygulamalar” olmak üzere 4 kategoride düzenlenen “İnsan Yönetimi Ödülleri”nde Pfizer Türkiye, 29 firmadan yapılan 40 başvuru arasından “Yetenek Yönetimi” kategorisinde Türkiye’nin en başarılı ilk üç şirketinden birisi seçildi. “İşe Alım” kategorisinde ise en başarılı şirket ödülüne layık görüldü.

Pfizer, pozisyon için değil şirket için alım yapma ve çalışanını hem bulunduğu pozisyonda geliştirmeye hem de gelecekteki olası pozisyonlara hazırlamaya odaklanan yaklaşımı sonucu “İşe Alım” kategorisinde Türkiye’nin en başarılı şirketi seçilirken “Pfizer Yetenek Yönetimi” süreci ile “Yetenek Yönetimi” kategorisinde de en başarılı ilk 3 şirket arasında yer aldı.

Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Hande Eskinazi, PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri’nde Pfizer’in gösterdiği başarıyla ilgili şunları söyledi: “İnsan kaynakları çalışmalarımızda yaratmaya çalıştığımız inovasyonun ülkemizin saygın kurumlarınca takdir edilmesinden dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Özverili çalışmaları sonucunda bu başarılı uygulamaları ortaya çıkaran İnsan Kaynakları Divizyonundaki arkadaşlarımıza ve bu girişimleri destekleyen, benimseyen, yaşatan tüm Pfizer Türkiye çalışanlarına ve tüm yönetim ekibimize teşekkür ediyoruz.”

Pfizer, geçtiğimiz yıl da PERYÖN tarafından “İnsan Yönetimi Ödülleri”nde 150’yi aşkın şirket arasından sıyrılarak, 3 kategoride Türkiye’nin en başarılı ilk üç şirketinden biri olmuştu. Pfizer, “Yetenek Planlaması” sistemi ile “Yetenek Yönetimi”, “E-Kariyer” projesi ile “Fark Yaratan Uygulamalar/Projeler”, “Öğrenen Kültür” yaklaşımıyla ise “Eğitim ve Gelişim Yönetimi” kategorisinde ilk 3 şirket arasında yer almıştı.