İngiltere’nin en prestijli uluslararası ödül programlarından biri olan “Peer Awards For Excellence En Etkili Lider Ödülü”nün 2018 yılındaki sahibi  Takeda Türkiye İnsan Kaynakları & İdari İşler Direktörü Tuba Ertek oldu.

Global Japon ilaç şirketi Takeda, Türkiye’deki faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürürken yürüttüğü insan kaynakları politikaları ile ödül kazanmaya devam ediyor. 2018 yılı başında En İyi İşverenler Enstitüsü’nden aldığı “Global En İyi İşveren” ödülüne, Temmuz ayında İngiltere’nin en prestijli İK ödül programlarından biri olan Peer Awards’ın Londra’daki ödül töreninden aldığı “En Etkili Lider”, “Teknoloji” ve “Şirket Özel Ödülü” ödüllerini de ekledi.

İnsan Kaynakları alanında başarı odağı, iş motivasyonu, tutku, kararlılık, etkili iletişim, çalışanları güçlendirme gibi alanların değerlendirildiği liderler kategorisinde, Takeda Türkiye İnsan Kaynakları & İdari İşler Direktörü Tuba Ertek ödüle layık görüldü.

İşe alım, eğitim & gelişim, ödüllendirme, yetenek yönetimi gibi insan kaynaklarının önemli alanlarında teknolojiyi kullanarak, bu alanların süreçlere adapte edilmesini değerlendiren ödül kategorisinde ise, Takeda Türkiye’nin geliştirmiş olduğu “ TOPİ Online Ödüllendirme Sistemi” ödüle hak kazanan proje oldu.

Takeda Türkiye 3 ve daha fazla proje ile finale kalan şirketlerin ödüllendirildiği kategoride de “TOPİ Online Ödüllendirme Sistemi” ile ödüle hak kazandı.

Takeda Türkiye İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Tuba Ertek konuya ilişkin; “Takeda’nın tüm dünyada benimsediği “bütünlük, dürüstlük, adalet ve azimle hareket etme değerlerini Takeda Türkiye’ye tüm çalışmalarında rehberlik ediyor ve bu başarılarımıza yansıyor. Takım çalışması ile başarıların geleceğine inanarak, çalışanlarımızın kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sunmaya, yetkinlikleri ile ilham kaynağı olan çalışanlarımızın yeteneklerini geliştirmeyi hedefliyoruz. IK alanındaki çalışmalarımızın ve şahsımın, Uluslararası platformda çok prestijli bir ödül olan ve farklı ülkelerden güçlü kurumların, isimlerin yarıştığı Peer Awads tarafından ödüllendirilmesi bizi çok mutlu etti” dedi.

Özgünlük içeren gerçek başarıları ve yenilikçi fikirleri ödüllendirmeyi amaçlayan Peer Awards Mükemmellik Ödülleri, kendisine gelen başvuruları kalite, açıklık ve uygunluk açısından inceledikten sonra kabul ediyor. Finale kalan tüm projeler, hedef kitlede gerçekleştirdiği fayda esas alınarak, etkinliği, yenilikçiliği ve ilham verme kriterlerine göre değerlendiriliyor.

Bu yıl çoğu İngiltere’den olmak üzere Bulgaristan, Dubai, Hindistan, Endonezya, Kosova, Filipinler, Suudi Arabistan, Türkiye ve ABD’den pek çok kurum finalist olmak için Peer Awards’a başvurularını iletti.

Coco Cola, Pepsi.co, Barclays, HSBC ve Llyods gibi dünyanın önde gelen firmalarının farklı kategorilerde ödüller için yarıştığı Peer Awards Mükemmellik Ödülleri’nde Takeda Türkiye, Performans ve İnsan Yönetimi Kategorisinde hem En Etkili Lider hem de Teknoloji dallarında ödüle layık görüldü.