Ascensia’nın ATTD’deki ilk sözlü sunumunda türünün ilk örneği, düşük kan şekeri aralıklarında doğruluğu değerlendirerek diyabet yönetimi uygulamaları için sayaç seçiminin önemini vurgulamaktadır.

MADRID, 21 Şubat 2020 / CNW / – Bugün, Uluslararası Diyabet için İleri Teknolojiler ve Tedaviler Konferansı’nda (ATTD) 2020, Ascensia kullanıldığında kan şekeri izleme sistemlerinin (BGMS’ler) performansını değerlendiren bir çalışmadan veri sundu diyabet yönetimi için mobil uygulamalar (uygulamalar) ile  etkinlikte, Ascensia’nın ilk sözlü sunumundan elde edilen veriler, uygulamaları kullanarak hipoglisemi yönetiminin zorluklarını vurguladı ve uygulamaları kullanan tüm BGMS’lerin yüksek olasılıkla hipoglisemiyi tespit edemediğini ve bu da glisemik kontrolü destekleme potansiyelini azaltmadığını gösterdi. .ATTD 2020, 19-22 Şubat 2020 tarihleri ​​arasında İspanya’nın Madrid kentinde gerçekleşiyor.


Tip 1 ve tip 2 diyabet yönetimi uygulamaları genellikle BGMS’ler gibi glikoz izleme cihazlarından alınan verilere dayanır. Bu uygulamalar, hipoglisemi oluşumunu azaltmaya ve daha etkili glisemik kontrol sağlamaya yardımcı olabilecek destek sağlamak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, bu uygulamaların hipoglisemi yönetimindeki performansı, özellikle düşük kan şekeri aralığında (LBGR: ≤70 mg / dl) BGMS’lerden gelen verilerin kalitesine ve doğruluğuna bağlı olmaktadır.

ATTD’de sunulan Ascensia sponsorluğunda yapılan çalışma, uygulamalara bağlanabilen çeşitli mevcut BGMS’ler için 50 mg / dl’lik bir referans kan şekeri (BG) değerinin ±% 15’ini elde etme olasılığını hesaplamak için gerçek BGMS verilerine uygulanan istatistiksel bir model kullandı. diyabet yönetimi için dahil edilen BGMS’ler CONTOUR®NEXT ONE (CNO), Accu-Chek Aviva Connect, FreeStyle Freedom Lite, GlucoMen Areo ve OneTouch Verio’ydu.

Çalışma, tüm sistemlerin yüksek olasılıkla hipoglisemi tespit edemediğini göstermiştir. LBGR’deki bu analize dayanarak, CNO için 50 mg / dl referans BG değerinin ±% 15’ine ulaşma olasılığı% 95’in üzerindeyken, incelenen diğer BGMS’lerin bazıları için% 95’in altındaydı. Spesifik olarak, CNO’nun öngörülen BG değeri 50.74mg / dL idi ve% 95 güven aralığı ± 3.25 mg / dL idi. Bu analiz, BGMS seçiminin glisemik kontrol ve hipoglisemi tespiti için uygulamaların etkinliğini değerlendirmede kritik olduğunu göstermektedir.

Bu sonuçlar, LBGR’deki CONTOUR® portföyündeki ürünlerin doğruluğunu gösteren ve ATTD 2020 (Ref: 2,3)’te poster olarak sunulan iki yeni çalışmayı takip etmektedir. Bu iki çalışmada LBGR’da doğru BGMS performans olasılığını hesaplamak için doğrusal regresyon modeline uygulanan klinik çalışmalardan elde edilen veriler de kullanılmıştır. Bu değerlendirmeler, CNO, CONTOUR®PLUS (CP) ve CONTOUR®PLUS ONE (CPO) BGMS’lerinin, güvenli ve etkili diyabet yönetimi için önemli olan LGBR’de yüksek doğruluk seviyelerini koruduğunu göstermiştir. Referans KŞ değerlerinin ±% 15’i içinde sonuç alma olasılığı, her üç sistem için de>% 95 idi ve bu çalışmalarda yer alan diğer sistemlerin aksine idi.

Bu çalışmaların sonuçları birlikte, bir uygulama aracılığıyla etkili diyabet yönetimini sağlamak ve LBGR’deki CONTOUR® serisinden üç BGMS’nin yüksek doğruluk düzeylerini göstermek için son derece hassas bir BGMS seçmenin önemini vurgulamaktadır.

BGM – Ascensia Diyabet Bakımında Tıbbi Lideri James Richardson, “Ascensia için bir ilk olan ATTD 2020’deki bu önemli bulguları diyabet topluluğuna sunmak davet edildi. Bu çalışmaların harika olduğuna inanıyoruz. Sonuçlar, diyabet yönetimi uygulamalarının etkili kullanımı için doğru kan şekeri verilerinin kritik olduğunu gösterdiğinden, diyabetli insanlar için klinik öneme sahiptir. ”

Ascensia Diabetes Care Medikal Direktörü Sabina Furber ekledi: “Bu bulgular, sağlık risklerinin en yüksek olduğu düşük kan şekeri aralığında kan şekeri izleme sistemlerinin doğruluğunun ve Diyabet yönetimi uygulamalarının etkinliği Diyabet cihazlarının ve dijital çözümlerin kalitesini değerlendirmede bilimsel mükemmelliğin ön saflarında olmak istiyoruz. Bu veriler, Ascensia’nın dünyaca ünlü CONTOUR® ürün portföyünün doğruluğunu daha da doğrulamaktadır. ”

References  

  1. Richardson J. et al., Challenges of Hypoglycemia management using mobile applications. Poster presented at International Conference on Advanced Technologies & Treatments for Diabetes, Madrid, Spain, 2020.
  2. Stuhr A. et al., Accuracy of CONTOUR®NEXT ONE BGMS in low blood glucose range using probability methodology. Poster presented at International Conference on Advanced Technologies & Treatments for Diabetes, Madrid, Spain, 2020.
  3. Shaginian R. et al., Blood glucose monitoring systems’ performance in low blood glucose range and its clinical implications. Poster presented at International Conference on Advanced Technologies & Treatments for Diabetes, Madrid, Spain, 2020.

Kaynak: PRNews/Ascensia Diabetes Care