Yılda 3 milyon Euro tutarında AR-GE yatırımı ile Biota Laboratuvarları’nın, alanında Türkiye’nin ilk Sanayi Bakanlığı onaylı AR-GE merkezinde araştırma-geliştirme çalışmalarını yürüttüğünü söyleyen Biota Laboratuvarları Satış Direktörü Engin Deniz Acemoğlu, “Biota ailesinin yüzlerce ferdi insan sağlığı ve güzelliği için en iyiyi araştırıyor, üretiyor ve binlerce Biota’lı, bu ürünleri tüketicilerine ulaştırmak için çalışıyor” dedi.

 

Biota Laboratuvarları’nın perakende markası olan Biota 59 Elements, düzenlenen lansman toplantısı ile arge laboratuvarlarında geliştirilen inovatif üç yeni ürününü tüketicilerin beğenisine sundu. Özel lipozom teknolojisinin, çok güçlü bir antioksidan olan resveratrol ile birleştirilmesi sonucunda geliştirilen ve ciltteki kırışıklıkların giderilmesine-sıkılaşmasını sağlayan Superior Anti-Wrinkle Krem, 6 ayrı bitkiden elde edilen ve içeriğinde etkinliği kanıtlanmış Biocomplex B11 ile saç dökülmesini önleyen Etnobotanik Şampuan ve renklendirilmiş, ışıltılı aydınlatıcı Shimmering Tinted Highlighter ürünlerini tanıttı.

 

Bioblas, Bioder, Bioxcin, Nutraxin, Restorex, Epiten, Bionem, Biobaby ve Color&More olmak üzere 9 markası ile ürünlerinde bitkisel çözümler sunan Biota Laboratuvarları, 35 bin metrekarelik kapalı alana kurulu Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın ise üçüncü büyük dermokozmetik fabrikasında üretimini sürdürüyor. Biota ürünlerinde, 250’nin üzerinde farklı çeşitte bitki kullanıyor. Dünyada ürünlerinde en fazla bitki kullanan dermokozmetik şirket olarak öne çıkan Biota Laboratuvarları, bitkisel ürünleri, bilimin olanaklarıyla harmanlayarak doğal güzelliğe ulaşmayı amaç edinen bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

 

Acemoğlu: “Biota Laboratuvarları Arge yatırımı yılda 3 milyon Euro’dur.”

Lansman toplantısında bir konuşma yapan Biota Laboratuvarları Satış Direktörü Engin Deniz Acemoğlu, yılda 3 milyon Euro tutarında AR-GE yatırımı ile Biota Laboratuvarları’nın, alanında Türkiye’nin ilk Sanayi Bakanlığı onaylı AR-GE merkezinde araştırma-geliştirme çalışmalarını yürüttüğünü söyledi. Acemoğlu, “Biota ailesinin yüzlerce ferdi insan sağlığı ve güzelliği için en iyiyi araştırıyor, üretiyor ve binlerce Biota’lı, bu ürünleri tüketicilerine ulaştırmak için çalışıyor” dedi.

 

Kişisel bakım pazarında çift haneli büyüme sürecek

Kişisel bakım, kozmetik ve beslenme destek ürünleri pazarının 2020 yılına kadar çift haneli büyümeye devam edeceğine işaret eden Engin Deniz Acemoğlu, “Kişisel bakım harcamaları Türkiye’de yıllık olarak halihazırda AB ülkelerinin yaklaşık 1/4‘ü kadardır ve önümüzdeki 10 yılda bu alanda hızlı büyümenin devam etmesini bekliyoruz” dedi.

 

Mağazacılık konsepti Türkiye’de bir ilk

Türkiye de ilk kez dermokozmetik, kişisel bakım, makyaj ürünleri, vitamin ile mineralleri bir arada sunan mağazacılık konsepti ile Biota 59 Elements’in, mağaza zincirini büyüterek, 2017 yılının sonuna kadar yurt içinde 12, yurt dışında da 2 mağaza daha açmayı hedeflediklerini vurguladı. İstanbul’da Kozyatağı Carrefour, Tepe Nautilus, Maltepe Park AVM ve Optimum AVM’de satış noktası ile Biota 59 Elements, yüzlerce satış noktasında tüketiciyle buluşuyor.

 

40 ülkeye ihracatı var

Güney Amerika’dan Rusya’ya, Suudi Arabistan’dan Avusturalya’ya kadar 40’ın üzerindeki ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla dış pazarlarda da Biota’nın başarısını sürdürdüğünü vurgulayan Engin Deniz Acemoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Biota, ABD pazarında CVS eczane zincirine giren ilk Türk markası olmuştur. 2014 yılından bu yana ABD’de Wallgreens eczane kanalına da giren Biota, saç bakım ürünü Bioxsine ile bu ülkede 2014 yılının en iyi kişisel bakım ürünü seçilmiştir. Biota, devrim niteliğindeki bitkisel dermokozmetik ürünleriyle ülkemizde olduğu kadar dış pazarlarda global marka olma yolunda hızla ilerlemektedir” dedi.

 

Başak Alptekin: “Biota ürünlerinde topraktan bitkilere geçen 59 element kullanılıyor.”

Biota Laboratuvarları Marka Müdürü Başak Alptekin de, lansman toplantısında yaptığı konuşmada, Biota 59 Elements bünyesinde yer alan, üç yeni inovatif ürünü hakkında bilgi verdi. Başak Alptekin,“Biota Laboratuvarları cilt bakımı ve kozmetik alanında ürün yelpazesini oluştururken, çözüm bulunamamış sorunlara yönelik hedefler belirliyor ve çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırıyor” dedi. Alptekin, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Biota insan ve tabiatın işbirliğinden doğacak güce inanmakta, bilimi yanına alan ve topraktan bitkilere geçen 59 elementi kullanarak insan sağlığı, güzelliği için çalışmaktadır. Anadolu’nun zengin bitki örtüsünün yanı sıra Türk bilim adamları ve dermatologlarına güvenen Biota, bitkilerden gelen sağlık ve güzelliği insanların hizmetine sunmaktadır. Biota Laboratuvarları tarafından üretilen tüm ürünlerde, doğada bulunan elementler, cilt için hayati önem taşıyan 59 elementin sentezinden elde edilmektedir. Bu nedenle cilde çok iyi uyum gösterir ve hiçbir yan etki göstermeden maksimum fayda sağlar.”

 

Devrimsel özellikli üç yeni ürün lanse edildi…

Lansman toplantısında devrimsel özellikli üç yeni ürünün tanıtımı yapıldı. Biota 59 Elements’in lansmanını yaptığı Superior Anti-Wrinkle Kremi’in üretiminde, derinin alt katmanlarına geçmesini sağlayan özel lipozom teknolojisi, çok güçlü bir antioksidan olan resveratrol ile birleştirdi. Cilde derinlemesine nüfuz ederek kırışıklıkların giderilmesine ve sıkılaşmasını sağlayan krem, cildin nemini ve parlaklığını geri kazandırıyor. Serbest radikallere karşı koruyan ve kolajen yapıya destek olan ürün, SPF 15 koruma faktörü ile de çevresel nedenlerle oluşan kırışıklıkları önlemeye yardımcı oluyor. Superior Anti-Wrinkle Kremi, Tubitak destekli proje kapsamında geliştirildi.

Güçlü antioksidan özelliği resveratrol ile yaşlanmayı yavaşlatıyor

Özellikle antiaging ürünler gibi etkinliğin çok büyük önem taşıdığı dermokozmetik ürünlerde kullanılan aktif maddelerden maksimum faydanın sağlanması için lipozomlar, bu aktiflerin etkin olduğu bölgeye taşınmasında büyük fayda sağlıyor. Üzüm kabuğunda bulunan resveratrolun güçlü antioksidan özelliği, E vitamininden 50 kat, C vitamininden 30 kat daha fazla bulunuyor. Antiaging etkili olan bu maddenin, yaşlanmayı yavaşlatıcı, hatta yaşam süresini uzatıcı etkisi olduğu biliniyor. Resveratrol ayrıca, kanser oluşumuna doğru giden hücre değişimlerini bloke ediyor ve istenmeyen dokuların vücutta oluşmasını engelliyor.

Biota 59 Elements Superior Anti-Wrinkle Cream’in kanıtlanmış klinik test sonuçlarına göre, 8 haftalık uygulamadan sonra cilt yüzeyinde yüzde 42,25’e varan oranda düzelme, göz çevresindeki kırışıklık derinliğinde yüzde 48,07 azalma, cilt neminde yüzde 58,01’e varan oranda artış ve cilt esnekliğinde yüzde 59,48’e varan oranda artış sağlandı.

 

Etnobotanik ile gelen doğanın geleneksel gücü

Biota 59 Elements, Anadolu insanının bitkilerden faydalanma konusunda sahip olduğu binlerce yıllık bilgi birikimini saç serisi ürünleri ile bir araya getirdi, topraktan bitkilere geçen 59 element ve doğal bitki ekstreleri ile doğanın gücünden faydalandı. Etnobotanik şampuanı, anzer yaylalarından toplanan antioksidan 6 ayrı bitkiden elde edilen ekstrenin yanı sıra, saç dökülmesi problemi yaşayan saçlara özel, sinameki ekstresi içeriyor. İçeriğinde etkinliği kanıtlanmış Biocomplex B11 ile ürün saç dökülmesini önlüyor ve incelen saç tellerini kalınlaştırıyor.

 

Doğal yansıtıcı pigmentleriyle cilde ışıltı katıyor

Biota 59 Elements’in lanse ettiği bir diğer inovatif ürünü, renklendirilmiş, ışıltılı aydınlatıcı Shimmering Tinted Highlighter, doğal yansıtıcı pigmentleriyle cilde ışıltı katıyor. Hafif ve pürüzsüz dokusu cildin renk tonunu eşitliyor ve nemlendirilmesine yardımcı oluyor. İçeriğindeki Vitamin E ise doğal bir antioksidan olduğundan cilde hasar veren serbest radikallerin etkilerini azaltıyor. Tüm yüze ya da yalnızca aydınlatmak istenen bölgelere uygulanabiliyor.