AstraZeneca_logoAstraZeneca Türkiye ve Türkiye Diyabet Vakfı tarafından hayata geçirilen diyabet farkındalık kampanyası “Adımı Tarihe Yazdım” 2015 MediaCat Felis Ödülleri’nin PR kategorisinde Sağlık İletişimi alanında Felis’in sahibi oldu.

 

AstraZeneca Türkiye, Türkiye Diyabet Vakfı ve Buzz Medikal iş birliğiyle ülkemizde diyabet farkındalığı yaratarak toplumu fiziksel aktiviteye teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen “Adımı Tarihe Yazdım” kampanyası, MediaCat tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Felis Ödülleri’nde PR kategorisinde Sağlık İletişimi alanında Felis’in sahibi oldu.

Yaratıcılığın; medya planlama ve satın almanın, halkla ilişkiler faaliyetlerinin, doğrudan pazarlama aktivitelerinin, tasarımın ve ana mecralarda boy gösteren reklamların amacına ulaşmasındaki başarısını vurgulamak, gelişip ilerlemesine katkı sağlamak bu alanda faaliyet gösteren kişi ve kurumları motive ederek başarılarını belgelemeyi amaçlayan MediaCat Felis Ödülleri, 19-20 Kasım tarihlerinde, “Brand Week Istanbul” kapsamında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük Diyabet Eğitim ve Yaşam Köyü

Adımı Tarihe Yazdım Kampanyası’nın ana mecrasını, Türkiye’de diyabet farkındalığı yaratarak, fiziksel aktiviteye teşvik etme hedefi taşıyan “adım sayma” uygulaması oluşturuyor. Diyabet Eğitim ve Yaşam Köyü’nün kurulmasına destek olmak ve diyabet farkındalığını artırmak amacıyla dünyanın etrafında bir tur (40.000 km) yani 62 milyon adımla tamamlama hedefiyle yürütülen kampanyada, aynı ismi taşıyan bir mobil uygulama aracılığıyla adımlar sayıldı.

GPS aracılığıyla lokasyon bazlı işleyen ve Android ve İOS tabanlı cihazlarla uyumlu çalışan mobil uygulamayı 2.500’den fazla kişi indirdi. 62 milyon adıma sadece altı ay içinde ulaşılan uygulama için Facebook, Twitter gibi mecralarda #adimitariheyazdim hashtag’iyle tanıtımlar yapıldı, sadece Facebook sayfası yaklaşık 20 bin beğeni aldı.

Projeye destek veren katılımcıların isimleri, Diyabet Köyü’ne kurulan mavi halka duvarında tarihe yazıldı.

 

Diyabet Eğitim ve Yaşam Köyü Hakkında:

Türkiye Diyabet Vakfı’nın koordinatörlüğünde İstanbul Şile Doğancılar Köyü’nde çocuk, genç ve erişkin diyabetlilere yaşam desteği verecek, Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun (IDF) belirlediği kriterler içinde, dünya standartlarında bir diyabet bakım, tedavi ve eğitim köyü kuruluyor.

Diyabet Yaşam Köyü deniz kenarında yaklaşık 10 bin m2’lik kullanım alanında 200 kişilik oditoryumu, 50-70 kişilik toplantı odalarından oluşan eğitim kompleksi, diyabetlilere özel; sağlıklı beslenme kurallarına uygun yemekler hazırlayan restoranı, olimpik yüzme havuzu, tenis ve basketbol sahaları, açık hava tiyatrosu ve özel plajı ile Avrupa’nın en büyük diyabet eğitim merkezi olacak.

Diyabetli hastalar bir hafta tatil köyü konsepti içinde, uzman hekim, hemşire, psikolog ve fizyoterapistten oluşan sağlık ekibiyle birlikte yaşayacak; diyabetik beslenmeye uygun restoranında diyet uzmanları kontrolünde beslenecek. Her gün, sabah ve akşam uzmanlardan eğitim alacak.

Diyabet Yasam Köyü, yılda beş bin diyabetliye konaklamalı hizmet verecek ve yılın belirli zamanlarında farklı ülkelerden diyabetlileri de misafir edecek. Diyabet Köyünün kuruluş çalışmalarına 2012 yılında başlandı. Köyün inşaatının %90’lık bölümü bitirildi. Köyde 2016 yılında sağlıklı yaşam başlayacak.

İlgili Kişi:       

Dilek Özcan

Bordo PR

0533 927 23 93

[email protected]