Novo Nordisk ve Roche’tan diyabet hastalarına eğitim…

  

Kan şekeri ölçüm cihazları alanında faaliyet gösteren Roche Diyabet Ürünleri ile insülin alanında hizmet veren Novo Nordisk, insülin tedavisine yeni başlayacak hastalara yönelik ortak bir eğitim hizmeti sunacak.

Bu hizmet kapsamında diyabetin takip ve tedavisinde kullanılan Roche’a ait Accu-Chek kan şekeri ölçüm cihazının doğru ve etkin kullanılması için gerekli eğitim ile Novo Nordisk insülin enjeksiyon kalemlerinin eğitimi hastanelerde ve diğer ilgili sağlık kuruluşlarında ortak eğitmenler aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Sağlanan ortak eğitim hizmeti ile diyabet tedavisi yapan hekimler de hastaları için, kliniklerini ziyaret eden Hasta Eğitim Uzmanından Novo Nordisk insülin enjeksiyon kalem eğitimi ve Accu-Chek cihaz eğitimini vermesini talep edebilecek.

 

Roche Hakkında

Merkezi İsviçre Basel’de bulunan Roche, ilaç ve diagnostik alanında dünyanın önde gelen araştırma odaklı sağlık gruplarındandır. Roche’un kişiye özel tedavi stratejisi, hastaların sağlığı, yaşam kalitesi ve hayatta kalma oranlarında somut yenilikler getirecek ilaç ve tanı araçlarını sağlamayı hedeflemektedir. Dünyada 80.000 çalışanı bulunan Roche, 1958 yılından bu yana faaliyet gösterdiği Türkiye’de ise yaklaşık 500 çalışanıyla hemen her noktaya hizmet götürmektedir.

Novo Nordisk hakkında

Novo Nordisk A/S diyabet ürünleri ve insülin konusunda dünya lideri olup, son derece gelişmiş insülin uygulama sistemlerini içeren, en geniş diyabet ürün portföyüne sahiptir. Novo Nordisk, diyabet alanındaki liderliğinin yanı sıra; kanama bozuklukları, büyüme ve gelişme geriliği, hormon tedavisi alanlarında da pazarlarda öncü olmaktadır. Genel merkezi Danimarka’da bulunan Novo Nordisk, eşitlik ilkesiyle 32.000 çalışanıyla dünya çapında 74 ülkede bulunmakta, 179 ülkede ürünlerini piyasaya vermektedir. Daha fazla bilgi için www.novonordisk.com veya www.novonordisk.com.tr internet adreslerini ziyaret edebilirsiniz.