1441957967_EFFAF_APAREY_2

İTÜ ARI Teknokent’in yeni nesil girişimcilerin yetişmesine olanak tanıyan İTÜ Çekirdek projesinin final etabı olan Big Bang etkinliğinde girişimci firmalar toplam 1 milyon TL değerindeki ödülden pay almaya çalışacak. 14 Kasım’da gerçekleşecek etkinlikte yarışacak firmalar arasında yer alan Şeffaf Aparey, geliştirdiği yenilikçi ve kişiye özgü ortodontik çözümüyle metal diş telleri yerine dışarıdan fark edilmeyen alternatif bir çözüm sunuyor.

Şeffaf Aparey’in Kurucusu Seyyid Bucak; metal diş tellerine alternatif olarak kullanılmaya başlanan Şeffaf Aparey yönteminin yenilikçi ortodontik bir tedavi yöntemi olduğunu söylüyor. Bu sistemin hastanın istediği zaman takıp çıkartabileceği tamamen şeffaf plaklardan oluştuğunu, ağıza uygulandığında ise herhangi bir ağrıya yol açmadığını belirtiyor. Bucak, son iki yılda Şeffaf Aparey yöntemi ile 600 den fazla hasta metal diş telleri olmadan ideal gülüşlerine kavuştuklarını da sözlerine eklerken bu yöntemin alternatif tedavi yöntemlerine kıyasla hastalara daha fazla kullanım kolaylığı sağladığını ve aynı zamanda bunu kısa bir tedavi süresi içinde yapabildiğini belirtiyor. Bucak; “Şeffaf Aparey, dişleri olması gereken ideal pozisyona getiren estetik bir ortodonti çözümü. Dijital diş hekimliği olarak da anılabilecek bu yeni yöntem ile hastanın ağız ölçüsü doktor tarafından alınıp İTÜ Teknokent’ teki Şeffaf Aparey AR-GE merkezinde geldikten sonra 3 boyutlu tarama, dişlerin yazılımda 3 boyutlu olarak hareket ettirilmesi ve 3 boyutlu imalat aşamalarını tamamen dijital olarak gerçekleştiriyoruz. Hekim ve hasta daha tedaviye başlamadan tüm diş hareketlerini yazılımımızda 3 boyutlu olarak izleyebiliyorlar.’’

 

Bucak, farklı üniversitelerin ortodonti anabilim dalları ile yaptığı ortak çalışmalar sonucu hayata geçen Şeffaf Aparey yazılımı ve imalat yönteminin çok sayıda hasta üzerinde kullanıldığını; çok kısa bir süre zarfında kişiye özel üretilen bu ürünün, metal diş tellerine göre daha uygun fiyatlarda kullanıcıyla buluşacağını söylüyor.

 

Bilgi için: Erdem Dicle / Mehveş Erdoğan / Artı İletişim Yönetimi / 0212 347 03 30/ [email protected]