Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi,  Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Pfizer İlaçları işbirliğiyle bir “Klinik Araştırma Eğitim Programı” düzenlenecek.

DAVET YAZISI:

Uuluslararası ve ulusal düzenlemelere ve kılavuzlara  uygun ve yüksek standartlarda klinik ilaç araştırmalarının ülkemizde yaygınlaşması için araştırmacıların bilgilerinin güncellenmesi ve bu alandaki son gelişmelerin araştırmacılarla paylaşılması büyük önem kazanmaktadır.

Bu amaçla, “Klinik Araştırma Eğitim Programı” başlıklı program 09 Temmuz 2011 Cumartesi tarihinde, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi,  Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Pfizer İlaçları işbirliğiyle, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Eğitim programı, ilaç araştırma ve geliştirme sürecindeki basamakları, araştırmaların etik değerlendirilmesi, sorumluluklar, ulusal ve uluslararası düzenlemeler,  çalışma tasarımı, çalışmaların organizasyonu ve yürütülmesi, advers olay bildirimleri, yoklama ve denetleme konularını içermektedir.

Program sonunda, tüm eğitim modüllerine ve sınava katılan tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

Eğitim toplantısına katılım 200 kişi ile sınırlıdır. Başvuru için 4 Temmuz 2011 tarihine kadar 0 312 299 25 91 no’lu telefondan Müge Türesin’e veya [email protected] adresine  kayıt yaptırmanız rica olunur. Program hekimlere yönelik olup ulaşım ve konaklama sponsorluğu bulunmamaktadır.

Klinik Araştırma Eğitim Programı’nın gündemini ekte bulabilirsiniz. İlgili hekimlerimizi toplantıda görmeyi arzu ediyoruz.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Pfizer işbirliğiyle…

Klinik Araştırma Eğitim Programı Ajandası