Pfizer 9. kez Türkiye’nin “En beğenilen ilaç şirketleri” arasında yer aldı.

İş ve ekonomi dergisi Capital’in bu yıl 11’incisini gerçekleştirdiği “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında Pfizer, dokuzuncu kez ilaç sektörünün ‘en beğenilen şirketleri’ arasında yer aldı.

Aylık iş ve ekonomi dergisi Capital’in, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirdiği ”Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında Pfizer, dokuzuncu kez ilaç sektörünün en beğenilen şirketlerinden biri oldu. 

Türkiye’nin ‘en beğenilen’ ilk 20 şirketini ve sektörler bazında en beğenilen ilk 3 şirketi belirleyen araştırmaya Türkiye’nin önde gelen 500’ün üzerinde şirketten toplam 1321 yönetici katıldı. Yöneticilere, kendi sektörlerinde beğendikleri ilk 3 firmanın hangileri olduğu ve bu şirketleri beğenme nedenlerine dair sorular yöneltildi. Türkiye’nin en beğenilen şirketi, katılımcıların tümünün görüşleri üzerinden hesaplanırken, sektörlerin en beğenilen şirketleri ise sadece ilgili sektörün temsilcilerinin çalıştığı şirket dışında verdiği yanıtlar üzerinden hesaplandı.