Ferring, Salk Biyolojik Çalışmalar Enstitüsü’ne 10 milyon dolar bağışladı.

  

Ferring İlaç, ABD Kaliforniya’da yer alan Salk Biyolojik Araştırmalar Enstitüsü’nde gerçekleştirilen araştırmaları desteklemek amacıyla enstitüye 10 milyon dolar bağışladığını duyurdu.

Ferring Yönetim Kurulu Başkanı Michel Pettigrew konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi; “Araştırma odaklı bir şirket olan Ferring, bilimin insanların henüz karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlarının birçoğuna çözüm bulabileceğine inanmaktadır. Bu konuda, Salk Enstitüsü’nü dünyaca bilinen bir enstitü yapan temel araştırmalar oldukça kritik bir ilk adımı oluşturmaktadır.”

Salk Biyolojik Araştırmalar Enstitüsü, dünyanın önde gelen temel araştırma enstitülerinden biri ve enstitüde uluslararası düzeyde tanınan bilimsel ekip tarafından temel canlı bilimi konularında araştırmalar yapılıyor. Salk bilimcileri, nörobilim, genetik, hücre / bitki biyolojisi ve ilgili disiplinlerde çalışarak bugüne kadar kanser, yaşlanma, Alzheimer, diyabet ve enfeksiyöz hastalıkları gibi alanlarda çığır açan katkılarda bulundu.

Ferring İlaç, üreme sağlığı, kadın hastalıkları ve doğum, üroloji, gastroenteroloji ve endokrinoloji alanlarında yenilikçi ürünleri tanımlama, geliştirme ve pazarlamaya yönelik araştırma odaklı bir ilaç şirketidir. AR-GE aktiviteleri üreme sağlığı, üroloji ve endokrinoloji alanlarında yoğunlaşan Ferring, aynı zamanda dünyada birçok araştırma enstitüsü, ilaç ve biyoteknoloji şirketleriyle ortak araştırma çalışmaları da yürütüyor. Ferring tarafından Salk Enstitüsü’ne yapılan bilimsel destek 20 yıldır devam ediyor.