Sanofi-aventis, Capital’in “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında listeye 3. sıradan girdi. İş dünyasını temsilen 500’ün üzerinde şirketten, bini aşkın yöneticinin katıldığı araştırmada her yıl kriterler değişirken bu yıl bilgi, teknoloji yatırımları ve yenilikçilik ön plana çıkıyor.

Capital Dergisi’nin bu yıl 11’incisini GFK Türkiye araştırma şirketleriyle birlikte gerçekleştirdiği “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının sonuçları açıklandı. Türkiye’de iş dünyası için rehber niteliği olan araştırmada, ilaç sektöründe en beğenilen ilk üç şirket arasında sanofi-aventis yer aldı. Alanında Türkiye’de bir ilk olan araştırmada şirketler her yıl farklı kriterlere göre beğeni toplarken bu yıl bilgi, teknoloji yatırımları ve yenilikçilik ön plana çıkıyor.

500’ü aşkın şirketten bini aşkın yönetici katıldı

Araştırmaya kapsamında 500’ün üzerinde şirketten iş dünyasını temsilen 1.181 yönetici ankete online, 140 yönetici telefonla katıldı. Türkiye’nin en beğenilen şirketi, görüşülen tüm iş dünyası temsilcilerinin görüşleri üzerinden hesaplanırken sektörlerin en beğenilen şirketi sadece ilgili sektörün temsilcilerinin yanıtları dikkate alındı. Ankete katılanlar en beğenilen şirketini belirtirken kendi şirketi haricinde yanıt vermesi istendi. Kendi şirketini belirtilenlerin cevapları analize dahil edilmedi.