03.01.2011 tarihinden itibaren elektronik ruhsat başvurusu yapılmış olan ürünler için firma-şablon kullanılarak varyasyon başvurularının gönderilmesi gerekmekte.

İEGM tarafından yapılan duyuruya göre, 03.01.2011 tarihinden itibaren elektronik ruhsat başvurusu yapılmış olan ürünlere ait varyasyon başvurularında firma şablon kullanılması, ürüne ait elektronik arşivin oluşturulması ve doküman yönetiminin elektronik ortamda sağlanması açısından önemli.

Başvuruda gönderilen dokümanların e-ruhsat dosyasında doğru yerlerine yerleştirilebilmesi ve dokümanın geçmiş sürümlerinin takip edilebilmesi için başvuru sırasında eklenen dokümanların firma şablonda doğru olarak işaretlenmesi gerekmekte. Firma şablonda yer alan doküman isimleri ile yüklenecek pdf dokümanlarının isimlerinin bire bir aynı olması yukarıda sözü edilen gerekliliklerin yerine getirilmesi açısından büyük önem taşımakta.

Bu nedenle, varyasyon başvurularında mutlaka ekteki adımların dikkatle takip edilerek başvurunun gönderilmesi gerekmekte.

Varyasyon başvuru formunu doldurmak için…