Novartis ilaç firması, MedAdNews anketinde üçüncü defa “En Beğenilen İlaç Firması” seçildi.

Novartis, ABD’li ilaç ve sağlık sektörü dergisi MedAdNews’in gerçekleştirdiği ankette bu yıl üçüncü defa “En Beğenilen İlaç Firması” seçildi.

Sözkonusu anket geçen yılki dünya cirosuna göre dünyanın en önemli ilk 25 ilaç firması arasında yapıldı.

Eylül sayısında da Novartis’i “Yılın İlaç Firması” seçen MedAdNews, Ekim sayısında firmaya geniş yer ayırarak firmanın portföyü, geliştirilmekte olan ürünleri ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerini içeren kapsamlı bir makale yayınladı.

Novartis’in dünyanın en önemli göz ürünleri firmalarından Alcon’la birleşmesinin başarıyla sonuçlanmasına da değinilen makalede şirketin ürün geliştirmek adına yaptığı önemli Ar-Ge yatırımlarından da bahsedilerek ekonomik belirsizlik ortamının devam etmesine rağmen Novartis’in 2011’in ilk yarısında oldukça güçlü bir görünüm sergilediği belirtiliyor. Şirkete ivme kazandıran tüm bu güçlü yönlerin Novartis’in “En Beğenilen İlaç Firması” seçilmesine büyük bir katkı sağladığı vurgulanıyor.

Novartis 2009 yılından bu yana MedAdNews tarafından “En Beğenilen İlaç Firması” seçiliyor.

Konu hakkında görüşlerini bildiren Novartis Türkiye Başkanı Güldem Berkman, “Novartis olarak bizler her zaman bir adım önde olduk ve aslına bakarsanız odaklı çeşitlilik stratejimizi oldukça uzun süredir uygulamaktayız. Geniş portföyümüz, farklı coğrafyalarda yaşayan farklı ihtiyaçlara sahip hastaların sağlık hizmeti talebine yanıt verebilmemizi mümkün kılıyor ve büyümemizin ardındaki sürücü güçlerden biri olmaya devam ediyor. Sağlık sektöründe karşılanmamış ihtiyaçlara yönelik çözümler üretmek için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.