Yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştirerek tüm dünyadaki hastalarına sunan Allergan Türkiye ekibi genişliyor. Allergan Ailesi’ne son olarak Olgun İşçan Egeli, Gül Gökyokuş, Ege Gürocak, Ezgi Ersül, Merve Yavuzdoğan Ustaoğlu ve Anıl Akgümüş katıldı.

Olgun İşçan Egeli, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, yine aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. 2010 yılında Deva Holding’de Teknoloji Transferi Uzmanı olarak iş hayatına başlayan Olgu, daha sonra Astellas Pharma’da Ruhsatlandırma Uzmanı görevinde çalışmıştır. 2014-2018 yılları arasında çalıştığı Roche İlaç’ta son olarak Bölgesel Medikal Müdür görevini yürüten Olgu, 18.06.2018 tarihi itibarıyla Allergan’da Medikal Eğitim Müdürü olarak görev almaya başlamıştır.

Gül Gökyokuş, 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. İş yaşamına aynı sene PricewaterhouseCoopers’da Yönetim Danışmanı olarak başlayan Gökyokuş, 2013 yılında Stratejik Planlama Uzmanı göreviyle Novartis’e transfer oldu. 2015 yılında Bayer Tüketici Sağlığı Bölümü’nde Ürün Müdürü olarak görev yapmaya başlayan Gökyokuş, Haziran ayı  itibariyle Allergan’da Ürün Müdürü olarak görev almaktadır. Ege Gürocak,2011 yılında Boston Üniversitesi Üretim Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Eczacıbaşı Yapı Grubu’nda Ürün Müdürü Yardımcısı olarak meslek hayatına başladı ve yine aynı firmada Pazar Geliştirme Uzmanı oldu. Gürocak  daha sonra IE Business School’da MBA Yüksek Lisans programını tamamladı. 2016 senesinde Lilly İlaç’ta Diyabet Ürün Müdürü olarak göreve başlayan Ege Gürocak, 7 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Allergan’a Retina Ürün Müdürü pozisyonu ile katıldı.  Ezgi Hayta,2007 senesinde Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu ve ardından Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA bölümünde eğitimini tamamladı. 2007 senesinde Santem’ de Satış Mühendisi olarak iş hayatına adım atan Hayta, 2008 yılında Eczacıbaşı-Zentiva Sağlık Ürünleri’nde Ar-ge Uzmanı olarak çalışmaya başladı. 2009 yılında Bilim İlaç’ a transfer olup 9 yıl süresince Ruhsatlandırma ve Pazara Erişim Departmanında çeşitli görevlerde yer alıp en son Bilim İlaç’ta Pazara Erişim ve Fiyatlandırma Müdürü olarak görev yapan Ezgi Hayta, Nisan 2018’den itibaren Allergan’da Pazara Erişim ve Fiyatlandırma Müdürü olarak çalışmaktadır. Merve Yavuzdoğan Ustaoğlu, 2006 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Ardından yine aynı üniversitede Sosyoloji Bölümü’nü tamamladı. İş hayatına 2008 yılında Bilim İlaç’ta Medikal Uzmanı olarak başladı. 2009 senesinde Bristol-Myers Squibb Ruhsatlandırma Birimi’ne transfer oldu. 2010-2018 yılları arasında Pfizer’da çalışan Ustaoğlu, 12.03.2018 tarihi itibariyle Allergan ailesine Ruhsatlandırma Müdürü olarak katıldı.  Anıl Akgümüş, 2001 senesinde İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından Galatasaray Üniversitesi’nde Lojistik ve Destek Zinciri bölümünde devam etti.  Profesyonel iş yaşamına eczacı olarak başlayan ve 7 sene kendi eczanesini işleten Akgümüş daha sonra ZetFarma Lojistik’te Kalite Güvence Yöneticisi ve Sorumlu Eczacı olarak görev almıştır. 2013 senesinde NHL Sağlık Lojistiği şirketine transfer olan Akgümüş, 5 Şubat 2018 tarihi itibariyle Allergan’da Kalite Güvence Müdürü görevini sürdürmektedir.