AstraZeneca Türkiye Genel Müdürü Hervé Dussart yerini Stefan Woxström’e bırakıyor.

 

AstraZeneca Türkiye’de Genel Müdür değişikliği gerçekleşiyor. Üç yıldır AstraZeneca Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Hervé Dussart, görevini Stefan Woxström’e devrediyor.

AstraZeneca ailesine 1996 yılında katılan Stefan Woxström, AstraZeneca İsveç’te satış temsilcisi olarak başladığı kariyerinde 2006 yılında Kardiyovasküler ürün grubu Pazarlama Direktörü oldu. Woxström, 2008 yılında Orta Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı içine alan EMEA bölgesi İş Direktörlüğü görevini üstlendi ve Orta Doğu’da yenilikçi onkolojik tedavilerin hastaların erişimine sunulmasında önemli başarılar elde etti.

Son iki yıldır Ukrayna ve CIS (Bağımsız Devletler Topluluğu) Bölgesi Genel Müdürü olarak hizmet vermekte olan Woxström, burada Yenilikçi İş Modelleri, e-eğitim ve Etkin Yönetim gibi yenilikçi uygulamaların hayata geçmesine liderlik etti. Temmuz 2012 itibariyle AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı olarak göreve başlayan Woxström, anadili İsveççe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca ve Rusça biliyor.

Woxström yeni görevine başlamadan önce, “Hayata değer katan fikirler üretme misyonuyla tüm dünyada, hastaların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmelerini sağlayacak etkin, yenilikçi, yan etkileri az, hasta uyumu yüksek ürünler geliştirerek toplumun hizmetine sunan AstraZeneca, sadece hastalıkları değil hastalığa yol açan sebep ve ortamları da araştıran ve bu sebeplerin ortadan kaldırılması için toplumu bilinçlendirme çalışmalarına destek olan ticari yenilikçilik konusunda lider olmayı hedefleyen bir şirkettir. Bu hedefiyle uyumlu olarak AstraZeneca Türkiye’de  sağlık alanında yenilikçi çalışma sistemlerini hayata geçirerek topluma daha sağlıklı bir yaşam sunmak ve AstraZeneca’nın ‘En fazla tercih edilen ortak olması’ konusunda çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Türkiye’yi Woxström’e teslim eden Dussart AstraZeneca Orta Avrupa Ülke Başkanı  görevini üstlendi.

AstraZeneca’da 20 yılı aşkın süredir çeşitli yöneticilik pozisyonlarda görev yapan Hervé Dussart, Temmuz 2012 itibariyle AstraZeneca Orta Avrupa Ülke Başkanı görevini üstlendi. Dussart yeni görevinde Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Sırbistan, Bosna-Hersek ve Macaristan ülkerinin başkanlığını sürdürecek.