İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü (İEGM), e-Arşiv projesine katılmak isteyen firmalara yönelik olarak aşağıdaki duyuruyu yayımladı:

İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü (İEGM) tarafından başlatılmış olan e-arşiv projesi için;

1- e- arşiv başvurusu yapacak olan firmanın resmi yazı ile Genel Müdürlüğümüz Bilgi İşlem Şubesi Müdürlüğüne başvuru yapması gerekmektedir. (Ek:1 Örnek başvuru yazısı),
2- e- arşiv başvurusu yapan firmanın talep yazısına istinaden, bu firmanın arşivimizde bulunan ürün listesi, Genel Müdürlüğümüz tarafından resmi yazı ile ilgili firmaya gönderilecek ve taranacak ürün listesi üzerinde mutabakat sağlanacaktır.
3- Taranacak ürün listesi üzerinde ilgili firmayla mutabakat sağlandıktan sonra, Genel Müdürlüğümüzde tarama yapacak firmaların iletişim bilgileri mail yada resmi yazı ile e- arşiv başvurusu yapan firmaya tarafımızdan iletilecektir.
4- e- arşiv başvurusu yapan firmanın, hangi tarama firması ile sözleşme yaptığını ve sözleşme tarihini İEGM’ye resmi yazı ile bildirmesinden sonra Genel Müdürlüğümüzde tarama operasyonu başlayacaktır.
Not 1: Tarama operasyonu başlamadan önce, e-arşiv başvurusu yapan firma; anlaşma yaptığı tarama firması ile gizlilik sözleşmesini ve entegrasyon dahil anlaşmasını tamamlamak zorundadır.
Not 2: Mutabakat listesindeki ruhsat dosyalarının sorumluluğu; bu dosyaların İEGM’ye bildirilen tarama firmasına zimmetle tesliminden, İEGM arşivi tarafından zimmetle teslim alınmasına kadar olan sürede ilaç firması ile tarama yapan firmada olacaktır.
Not 3: Tarama firması, tarama, personel güvenlik bilgileri ve dosyaların durumu hakkında İEGM’ye günlük rapor vermek zorundadır.
Ek:1 (örnek e- arşiv başvuru yazısı)