Novartis Türkiye Uzmanlık İlaçları Direktörü Yalçın Göl, Novartis Onkoloji EGM Bölgesi İş Mükemmeliyeti Direktörlüğü görevine atandı.

 

Novartis bünyesinde 1999 yılından beri Türkiye’de ve Almanya’da farklı görev ve takımlarda önemli görevlerde bulunan Yalçın Göl, 1 Ağustos 2012 tarihi itibarı ile Novartis Onkoloji EGM (Gelişen Pazarlar) Bölgesi İş Mükemmeliyeti Direktörlüğü görevine atandı.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimler Bölümü’nde tamamlayan ve İngiltere Cranfield Üniversitesi’nde Pazarlama ve Ürün Yöneticiliği alanında yüksek lisans eğitimi alan Yalçın Göl, 1999 yılında satış ve tanıtım sorumlusu olarak Novartis kariyerine başladı. Almanya ve Türkiye’de ürün müdürü, satış müdürü, bölüm direktörü ve son olarak da Novartis Türkiye Uzmanlık İlaçları Direktörü olarak satış ve pazarlamada birçok farklı pozisyonda çalışan Göl, yeni görevinde Novartis Onkoloji EGM bölgesindeki tüm satış ve pazarlama ekiplerinin etkinliğini ve verimliliğini arttırmaktan sorumlu olacak.