Pfizer’de yeni iş birimine yeni yönetici…

  

Gökhan Salmanoğlu, ilaç sektörünün yenilenen gündemine ve yeni iş yapış biçimlerinin kazandığı öneme paralel olarak Pfizer bünyesinde kurulan NeoBusiness Koordinatörlüğü görevine getirildi.

 

İlaç sektörü son derece dinamik ve özellikle de son yıllarda ciddi bir dönüşümden geçen bir sektör; Pfizer Türkiye’de son 5 yılda pek çok farklı yeni birim kuruldu. NeoBusiness birimi, değişen ve gelişen ekosistemde, mevcut süreçleri ve kaynakları destekleyerek ve teknolojiyi bir araç olarak kullanarak paydaşlara daha verimli yollardan etkileşim ve iletişim kurmayı, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanarak yeni iş yapış modelleri geliştirmeyi hedefliyor.

Pfizer Türkiye NeoBusiness Koordinatörlüğü görevine getirilen Gökhan Salmanoğlu yeni görevi ile ilgili olarak şöyle konuşuyor: “Türkiye’de 30 milyonu aşkın internet kullanıcısı bulunuyor ve paydaşlarımızın tamamına yakını interneti aktif kullanıyor. Bu ekosistem, ilaç firmalarına dijital ve teknolojik kanallarla yeni iş yapış modelleri geliştirmek için yepyeni fırsatlar sunuyor. Kurulduğundan bu yana birçok yenilikçi projeyi hayata geçiren NeoBusiness takımı ile birlikte sektörde ve Türkiye’de birçok ilke imza atmaya devam edeceğimizden eminim.”

 

Gökhan Salmanoğlu hakkında

ODTÜ Endüstri Mühendisliğinden 2004 yılında onur derecesi ile mezun olan Gökhan Salmanoğlu, çalışma hayatına Aygaz’da pazarlama alanında başladı. Ardından P&G Polonya ve P&G Türkiye bünyesinde çeşitli pazarlama ve dijital pazarlama pozisyonlarında bulunan Salmanoğlu, son olarak Pfizer’de NeoBusiness Koordinatörlüğü görevini üstlendi.

 

Pfizer Türkiye hakkında

Pfizer Türkiye 1957 senesinden bu yana ürünleri ve faaliyetleri ile Türk tıbbına ve topluma hizmet etmekte, bilimsel ve eğitsel programlar, klinik araştırmalar ve burslar ile tıp biliminin gelişmesine sürekli katkıda bulunmakta ve daha sağlıklı bir yaşam için çalışmaktadır. Dünya genelinde bilimi ve kaynaklarını yaşamın her evresinde sağlığa ve kaliteli yaşama katkı sağlamak için kullanan ve keşfettiği yenilikçi sağlık ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in insan ve hayvan sağlığının pek çok farklı alanına yönelik geniş ürün portföyü içerisinde biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, beslenme ve tüketici ürünleri yer almaktadır. www.pfizer.com.tr