Roche çalışanları  ‘Roche Çocuklar İçin Yürüyor’ projesine destek için bu yıl İstanbul, Emirgan Korusu’ndaydı.

 

Roche Türkiye, uluslararası ‘Roche Çocuklar İçin Yürüyor’ projesinin Türkiye ayağını, 15 Haziran 2012 tarihinde, 3. kez gerçekleştirdi. Tüm dünyada 2003 yılından bu yana toplam 95 bin Roche çalışanının gönüllü katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte, dünyadaki tüm Roche çalışanları aynı gün yürüyerek çocuklara yardım kampanyalarına dönük bağış topluyorlar. Bu yılki etkinlik için Roche Türkiye çalışanları İstanbul, Emirgan Korusu içinde yürüyerek çocuklara yönelik yürütülen yardım kampanyasının Türkiye ayağını oluşturdular. Roche Türkiye, bu yılki yürüyüş ile UNICEF’in Türkiye’de okul öncesi eğitimin güçlendirilmesi projesine ve Malavi’de AIDS sebebiyle ailesini kaybeden çocuklara yönelik yardım programına katkıda bulunmuş oldu.

Roche İlaç Grubu’nun Türkiye’de iki ayrı şirketi olan Roche İlaç ve Roche Diagnostik çalışanları, 15 Haziran’da “Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesinde bir araya gelerek çocuklara dönük yardım kampanyalarına katkıda bulundukları bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Dünya çapındaki Roche çalışanlarının gönüllü katılımı ile 2003 yılından beri hayata geçirilen projeye Roche Türkiye 3. kez katıldı ve İstanbul, Emirgan Korusu’nda yaptıkları yürüyüşle kampanyaya destek verdi. .

Roche Türkiye İlaç ve Diagnostik çalışanları, gerçekleştirdikleri yürüyüş kapsamında topladıkları yardımlar ile UNICEF Türkiye’nin, ‘Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi’ projesine bağışta bulundular. Bunun yanı sıra Roche’un global olarak desteklediği, Malavi’de AIDS sebebiyle ailesini kaybeden çocuklara yönelik yardım programına da katkı sağladılar.

UNICEF Türkiye yetkilileri ve Roche çalışanlarının katılımı ile Emirgan Korusu’nun ana girişinden başlayarak Koru içindeki Beyaz Köşk’te son bulan yürüyüş kapsamında toplanan bağışlar, hem Türkiye’de hem Afrika’da ihtiyacı olan çocuklara aydınlık bir gelecek sunmak için büyük önem taşıyor.

Bu yılki yürüyüşe, tüm dünyada Roche’un faaliyet gösterdiği 52 farklı ülkede, 113 ayrı noktada, 20 bini aşkın Roche çalışanı katıldı.

“Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesi kapsamında 2003 yılındaki ilk yürüyüşten beri, toplam 95 bin Roche çalışanı yardım için yürüdü ve Malavi’deki öksüz ve yetim 15 bin çocuğa destek olmak amacıyla devam eden kampanyaya 8 milyon İsviçre Frangı’nın üzerinde katkı sağladı.

***

Roche Hakkında

Merkezi İsviçre Basel’de bulunan Roche, ilaç ve diagnostik alanında dünyanın önde gelen araştırma odaklı sağlık gruplarındandır. Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden biri olarak Roche, onkoloji, viroloji, inflamasyon, metabolizma ve merkezi sinir sistemi hastalıkları için yenilikçi ve farklı ilaçlar geliştirmektedir. Aynı zamanda in-vitro diagnostik ve doku bazlı kanser tanısında dünya lideri olan Roche, diyabet yönetiminde de öncüdür.

Roche’un kişiye özel tedavi stratejisi, hastaların sağlığı, yaşam kalitesi ve hayatta kalma oranlarında somut yenilikler getirecek ilaç ve tanı araçlarını sağlamayı hedeflemektedir. Roche 2011 yılında Ar-Ge çalışmalarına 8 milyar İsviçre Frangı yatırım yapmış, grup satışlarından 42,5 milyar İsviçre Frangı ciro elde etmiştir. Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına,Chugai İlaç’ın da çoğunluk hissesine sahiptir. Dünyada 80.000 çalışanı bulunan Roche, 1958 yılından bu yana faaliyet gösterdiği Türkiye’de ise yaklaşık 500 çalışanıyla hemen her noktaya hizmet götürmektedir.

www.roche.com