Sanofi’de yeni Onkolojiden Sorumlu Medikal Operasyonlar Müdürü Ayşe Özatılgan…

 

Ayşe Özatılgan, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra eğitimine Fransa’da devam etmiştir. Universite de Bourgogne’da Radyoterapi bölümünü bitiren Özatılgan, ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Acil Durum ve Afet Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır.

Özatılgan 1987 – 2002 yılları arasında Metropolitan Florence Nightingale, Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi, Methodist Hospital gibi yurt içi ve yurt dışında çeşitli kurumlarda görev almıştır. 2004 yılında ilaç sektörüne adım atan Özatılgan, 2009 yılına kadar ilaç sektöründe çeşitli firmalarda Medikal Müdür, Medikal Danışman ve Medikal Departman Müdürü rollerinde bulunmuştur.  Ayşe Özatılgan 2010 yılından bu yana serbest hekimlik yapmaktadır.

 

Genzyme Hakkında

Dünyanın önde gelen biyoteknoloji şirketlerinden biri olan Genzyme, hayatı tehdit edici hastalıkların tedavisinde önemli iyileşmeler sağlamak amacı ile hizmet veriyor. Kurulduğu 1981 yılından bu yana, şirket birçok tıbbi alanda
hastalara umut veren tedavi atılımları gerçekleştirdi. Şirketin ürün ve hizmetleri çok nadir görülen genetik hastalıklar, böbrek hastalıkları, biyocerrahi, transplant ve onkoloji alanları üzerine odaklandı. Genzyme,
bu alanlardaki sorumluluk anlayışını sağlam gelişim programları ve yenilikçi yaklaşım anlayışı ile sürdürmenin yanı sıra kalp-damar hastalıkları, nörodejeneratif bozukluklar ve tedavisi henüz mümkün olmayan hastalıklarla ilgili çalışmalarına da devam etmektedir.