Generica İlaç, ürün  yelpazesini  hızla  büyütmeye  devam ediyor.

 

Generica  İlaç, 13-16 Haziran 2013 tarihleri arasında Afyon Güral Thermal Otel’de, Farma 1 ve Farma 2 grubu ile yaptığı lansman toplantısında Pregabalin etkin maddeli Gerica 75 mg 14 Tablet ve 150 mg 56 Tablet  ve sefdinir  etkin maddeli Clasem’i, 300 mg kapsül formunda 10 ve 20’lik ambalajlarda pazara  verdi.

Nöropatik ağrı, epilepsi ve fibromiyalji endikasyonlarında kullanılan pregabalin, kendini nöropatik ağrıda ispatlamış ve pazarda bu şekilde konumlanmıştır. 3.Basamak sağlık kuruluşlarında nöroloji, FTR ,ortopedi ,romatoloji ,anestezi ve reanimasyon, nefroloji , immünoloji, endokrinoloji, dermatoloji  hekimleri tarafından reçetelenebilir.

Generica  İlaç’ın  bir diğer  yeni ürünü olan  Clasem, bakterisid etkili, 3. kuşak Sefalosporin grubu bir antibiyotiktir. Bakterisid etkisi, bakteri hücre duvarı yapımı için gerekli olan transpeptidaz enziminin inhibe edilmesiyle gerçekleşir. Gram pozitif ve gram negatif mikroorganizmalara karşı geniş bir spektrumda etkinlik gösterir.

Tonsillofarenjit, Toplumdan edinilmiş pnömoni, Kronik bronşitin akut alevlenmesi, Akut maksiller sinüzit ve Komplike olmayan deri ve yumuşak doku endikasyonlarında, 13 yaş ve üzeri hastalar için doktor tarafından başka türlü önerilmedikçe günde iki defa birer kapsül aç veya tok olarak kullanılır. 

“Hayata saygıyla, insana sevgiyle” ilkesi doğrultusunda daima modern ve ileri teknolojileri kullanarak insan sağlığına yönelik  çalışmalar  yürüten Generica  İlaç, aynı  zamanda toplumumuzun sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmayı da  hedeflemektedir.  Generica  İlaç’ın öncelikli alanları, sağlık, eğitim, çevre ve kültürdür.  Bu anlamda sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğini önemser ve toplum yararına olan, sürekli gelişime destek veren her türlü girişime katkıda bulunmayı asli bir görev sayar.

Geniş Bilgi için: Generica İlaç San. ve Tic. A.Ş. İletişim: (212) 3766500 www.generica.com.tr