Türkiye’nin ilk sanal kariyer etkinliği “Pfizer’de Gelecek Var” yeniden gençlerle!

 

Türkiye’nin ilk sanal kariyer etkinliği olan ve bugüne kadar yaklaşık 15 bin gencin katıldığı “Pfizer’de Gelecek Var” yeni yüzü ve yeni sürprizlerle www.gelecek-var.com adresinde yayına geçti!

 

“Pfizer’de Gelecek Var”, öğrencilere ilaç sektöründe kendilerini nasıl iş fırsatlarının beklediği konusunda fikir vermeyi hedefliyor. Geleceğini Türkiye’nin en büyük ve toplum açısından en önem taşıyan sektörlerinden biri olan sağlık sektöründe inşa etmek isteyenleri Pfizer ile tanıştırmayı amaçlıyor.

Geçen yıl binaları, bahçesi, eğitmenleri ile gerçeğinden farksız sanal bir kampüste karşılanan gençleri, bu yıl sanal kampus yerine Pfizer’in Ortaköy’deki merkez ofisinin simülasyonu karşılıyor. Katılımcılar www.gelecek-var.com adresinden kaydolarak Pfizer Ortaköy Merkez Binası’nın simülasyonunda gerçek iş hayatını deneyimleyebiliyorlar. eğitimlere katılıyor, Pfizer odalarını ziyaret ediyor, yarışmalara katılıp Pfizer’de nasıl bir geleceğin kendilerini beklediğine tanıklık edebiliyorlar. Gençler sanal ofiste gezerek diledikleri zaman Pfizer üst düzey yöneticilerinin sunumlarını izleyip farklı pozisyonlarda çalışan Pfizer’lilerden işlerinin detaylarını öğrenebiliyor.

Öğrenciler proje sürecinde öncelikle http://www.gelecek-var.com/tr/ adresine girerek ücretsiz kayıt oluyorlar. Siteye girdikleri zaman Ortaköy’deki merkez ofisinin simülasyonu ile karşılaşıyorlar. Hukuk, Medikal, Hayvan Sağlığı, Kurumsal İlişkiler, Finans ve Pazarlama gibi departmanları seçerek proje yöneticileri, direktörler ve birçok yöneticilerin tavsiye ve önerileri ile karşılaşıyorlar. Yöneticilere soru yöneltebiliyor ve Pfizer değerlerinden basında çıkmış olan Pfizer haberlerine, Pfizer’de hayattan Pfizer’de çalışmak için 10 nedene kadar pek çok bilgi edinip Marketing E-xpedition yarışmasına katılarak takımlar oluşturup kendi sanal ürün portföylerini yönetebiliyorlar.

Marketing E-xpedition ile Pfizer’de üç aylık staj

“Pfizer’de Gelecek Var” e-kariyer etkinliği içerisinde düzenlenen Marketing E-xpedition pazarlama vaka yarışması ile yeteneklerini gösteren gençler, Pfizer’de üç aylık staj imkanı yakalayacaklar. Arkadaşlarıyla birlikte kuracakları takım ile 2 sanal yıl boyunca bir ürünün pazarlama ve satış planlarını oluşturup “Marketing E-xpedition” yarışmasına katılan gençler sanal bir dünyada da olsa bir ürünü yönetme deneyimi yaşayacaklar. Katılanlar arasından yarışmayı kazanlar Pfizer üst yönetimi ile tanışarak 3 aylık staj imkanı elde edecek. Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve üye olmak için de www.gelecek-var.com adresi ziyaret edilebilir.

Pfizer Doğu Avrupa, Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Hande Eskinazi projeyi anlatırken kariyerlerini şekillendirme aşamasında olan gençlere destek vermek istediklerinin altını çiziyor: “‘Pfizer’de Gelecek Var’ ile amacımız üniversitelerden mezun olmuş ya da olacak olan öğrencileri ve iş arama sürecindeki genç profesyonelleri zaman, mekan gibi sınırlamalardan bağımsız olarak tek bir çatı altında toplamak ve onlara kariyer yollarını çizerken destek olmaktı. ‘Pfizer’de Gelecek Var’ ile, hem ilaç sektörünü ve şirketimizi, Pfizerliler aracılığı ile açık bir şekilde anlatmaya çalışıyor, hem de üyelerimize iş hayatlarında yarar sağlayacak temel eğitimleri sunmayı hedefliyoruz.”