İKU Dergisi’nin de son sayısını ayırdığı Sosyal Medya konusu 14 Aralık’ta İstanbul’da konuşulacak.

Novomed360 ve Ogilvy Healthworld tarafından organize edilen ‘’Sağlık Sektöründe Sosyal Medya” konferansı 14 Aralık 2011 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek.  Konferans, 100’ün üzerinde kilit pozisyonlarda çalışan ilaç ve sağlık sektörü profesyonelini, sosyal medya projeleri olan ajansları ve sağlık sektörü dışından başarılı sosyal medya uygulamaları bulunan firma ve uzmanları bir araya getirecek.

Sağlık Sektöründe Sosyal Medya konferansı,  Sosyal Medyanın ilaç sektörünün “yeni iş modeli” içindeki önemi ve rekabet gücünü arttırmadaki fonksiyonu ; Sosyal medya uygulamalarının pazarlanması, takip yöntemleri ve getirisinin ölçümü ; eczacılar, doktorlar, hasta dernekleri v.b. paydaşlar arasında sosyal medya kullanımı örnekleri; Sağlık sektöründe sosyal medya uygulamalarında yeni regulasyonlar ve bunlara uyum gibi konularda, sağlık sektörü yöneticilerini konunun uzmanlarıyla buluşturmayı hedefliyor.

İlaç firmalarının firma / tedavi alanı /sosyal sorumluluk projeleri için yerel ya da uluslarası bir sosyal medya stratejisinin tanımlanması, diğer pazarlama ve satış stratejileri içine entegre edilmesi ve bütünleşik bir yaklaşım oluşturulması konusunun da ele alınacağı konferansta, Sosyal medya stratejisi oluşturma konusunda, konferans katılımcılarının ücretsiz olarak katılabileceği  bir de ‘workshop’ çalışması  yer almakta.

Sağlık sektöründen Pfizer, Boehringer Ingelheim, MSD, Bayer, Santa Farma, Bausch & Lomb gibi ilaç firmalarının pazarlama, satış, kurumsal iletişim, insan kaynakları, IT gibi bölümlerinde üst düzey yöneticilerin ve çalışanlarının, Hastaneler, Hekimler, Akademisyenler, Turkcell, Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği, Futuristler Derneği ve Sosyal Medya strateji ve Sağlık Yayınları  fimalarının üst düzey yöneticileri  katılacak.

Ufuk Tarhan (Futuristler Derneği Başkanı), Aytül Özkan (Reklamcılar Derneği Başkanı), Nuri Çolakoğlu (HTV Yönetim Kurulu Başkanı), Matt Gierhart (OgilvyAction Head of Social), James Robertson (OgilvyAction Digital Planner) Özgür Alaz (PromoQube), Erhan Adsan (Digital Youth),  Burçe Tatar (Runway Interactive) , Şirin Bayülgen (Fakülte İstanbul), Semra Baysan (Okan & Kadir Has Univ.),  Ece Erdoğmuş (LG Elektronik),  Hasan Tanla (Estima Araştırma), Ecz. Adile Özdağ (Pharmetic),  Prof.Dr. Hakan Kaynak (Nöroloji ve Uyku Bozuklukları Uzmanı),  Pro.dr.Korhan Taviloğlu, Asuman UĞUR (Doktor Dergisi), Yeliz SOYDAN (Mermorial Sağlık Grubu); Neslihan Aksu (Anadolu Sağlık Grubu), Deniz Van Basselaere (Pfizer),  Serkan Erkovan (Boehringer Ingelheim), Oğuz Mülazımoğlu (Bayer), Mehveş Altun (MSD), Dr Burkay Adalığ (Bausch & Lomb), Bahadır Tomaç (Nielsen Araştırma Direktörü), Metin Kahraman (Monitera), Kıvan Odabaşı (DK Gazetecilik Dijital Grup Başkanı), Seçil Yüksel (SantaFarma Dijital Pazarlama Müdürü), konferansın  konuşmacılarından  bazıları.