İlaç sektörü ve eczacılar Spektrum 2012’de buluşuyor…

 

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen, ilaç sektörü ve eczacıların bir araya geldiği Spektrum Toplantısı bu yıl 6-7 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Farmasyon ve PTMS işbirliğiyle düzenlenen Spektrum 2012’de katılımcılar, ilaç sektörünün yeni trendlerini, teknikleri ve uygulamaları başarılı yöneticilerden ve otoritelerden dinleme ve öğrenme şansına sahip olabilecekler. Ayrıca, ilaç sektörü, dağıtım kanalları, eczacı meslek örgütleri ve eczacılardan oluşan katılımcılarla tanışabilecek, sosyal bir çevre oluşturarak bağlantılarını güçlendirme fırsatını yakalayabilecekler.

23 Kasım 2011’de ilki düzenlenen Spektrum Toplantısı bu yıl 6-7 Haziran tarihlerinde İstanbul’da Cevahir Hotel Convention Center’da gerçekleştirilecek. Farmasyon ve PTMS işbirliğiyle düzenlenen Spektrum 2012, bu yıl daha yoğun eczacı katılımı ve daha zengin içeriklerle yapılacak. Bu iki günlük toplantıda ilaç sektörünün gündemindeki konuların yanı sıra, eczacıların da ilgisini çekecek ve mesleki konularda onları aydınlatacak birçok başlık yer alacak.

Spektrum 2012, sektörün temel iki bileşeni olan eczacı ve firmanın aynı çatı altında bir araya geldiği, interaktif bir eğitim ve tartışma platformu olma özelliğini taşıyor. Eczacılara yönelik ilaç firmalarının katma değer katan uygulamaları, güncel sorulara cevaplar, en güncel eğitim başlıkları, ilaç firmalarına güçlü networking ortamı sağlayan stand aktiviteleri Spektrum 2012’de bir araya geliyor.

Spektrum 2012, dinamik bir ortamda, bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı, yeni vizyon ve farklı bakış açılarının kazanıldığı bir platform oluşturmak, tarafları bir araya getirmek, konuşulmayanı konuşturmak, ortak akıl oluşturmak, aktif katılım sağlamak, katılımcıların uygulanabilir önerilerle toplantıdan ayrılmasını sağlamak amacıyla düzenleniyor. Spektrum 2012, ilaca dokunan tarafların örnek uygulamaları, eczacı temsilcilerinin konuştuğu paneller, ilaç sektörünün temsil edildiği paylaşım platformu, yurt dışından yerelleştirilebilir örnek uygulamalar, keyifli, verimli eğitim oturumları ve alışılmışın dışında toplantı formatı ile katılımcıları bekliyor.

SPEKTRUM 2012 PROGRAM

1. 1. gün – 6 Haziran 2012

·         Açılış

·         Devlet – İlaç Sektörü – Eczane

·         Panel – Hasta Gözünden Eczaneye Bakış

·         TEB Penceresinden Gündeme Bakış

·         PANEL – Hizmet Hakkından Meslek Hakkına

·         PANEL – İlaca Yön Verenler

·         İlaç Sektöründen Eczaneye Yönelik Örnek Uygulamalar

2. 2. gün – 7 Haziran 2012

·         Açılış

·         BEK ve Geleceğe Yönelik Öngörüler

·         Eczacılık Tarihine Farklı Bir Bakış

·         Eczanede Yeni Fırsatlar

·         Akılcı Eczane Yönetimi

·         Ayağımı Yorganıma Göre… Eczanede Finans / Stok Yönetimi

·         Eğrisiyle Doğrusuyla… Eczacı ve Eczane Çalışanlarının Hukuki Sorumlulukları

·         Yeni Türk Ticaret Kanunu Eczacılara Neler Getiriyor?

·         Eczane İşletmeciliği

·         Eczanede Görünür Olmak ve Yeni Trendler